banner461

Ürgüp Belediyesi'nden Ürgüp Evleri Toplu Konutları Hakkında Açıklama

Ürgüp Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi "Ürgüp Evleri Toplu Konutları Hakkında" Kamuoyuna yazılı bir açıklamada bulundu.

banner15
Ürgüp Belediyesi'nden Ürgüp Evleri Toplu Konutları Hakkında Açıklama
15 Ocak 2021 Cuma 10:55

banner143
banner134

Ürgüp Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, dün yaşanan şiddetli rüzgarla ilgili meydana gelen afetle ilgili kamuoyu duyurusu yapıldı.

Ürgüp Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi "Ürgüp Evleri Toplu Konutları Hakkında" yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Ürgüp Belediyesi Toplu Konutları Döner Sermaye İşletmesi 2002 yılında kurulmuş, basiretsiz idari yönetim ve hatalı proje uygulamaları ile üyelerini mağdur duruma düşürmüştür.

Söz konusu mağduriyet uzun süre zarfında göz ardı edilmiş ve gelinen sürece kadar site sakinlerinin yaşam kalitesini olumsuz etkilemiştir. Üyelerimizin mağduriyetinin giderilmesi amacıyla çatı yapım ihalesi 24.09.2020 tarihinde gerçekleştirilmiştir. İhale kapsamında yüklenici firma tarafından yürütülen proje uygulaması devam etmekte olup süreç kapsamında tarafımızca işin kontrol ve kabulü henüz gerçekleştirilmemiştir.

13.01.2020 tarihinde bütün İç Anadolu’da vuku bulan şiddetli rüzgar, söz konusu ihale kapsamında yapımı devam etmekte olan çatının bir kısmında maddi hasara sebebiyet vermiştir.

Söz konusu afet sebebiyle zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunar, mağduriyetlerin ilgili taraflarca tazmin edileceği, konunun hiçbir kirli siyasi zihniyet tarafından istismar edilmesine müsaade edilmeyeceği ve konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Geçmiş olsun Ürgüp...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.