banner461

Ürgüp Belediyesi’nden YKS Ücreti Desteği

Ürgüp Belediyesi bu yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) girecek adayların başvuru ücretini karşılayacak.

banner15
Ürgüp Belediyesi’nden YKS Ücreti Desteği
21 Ocak 2022 Cuma 10:29

banner517
banner134

Ürgüp Belediyesi bu yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) girecek adayların başvuru ücretini karşılayacak.

Ürgüp'te ikamet eden ve Ürgüp'teki liselerden bu yıl 12. sınıftan mezun olan adaylar, YKS başvuru sürecinin başlamasından itibaren ÖSYM üzerinden başvurularını yapacak.

Başvurusunu tamamlayan aday, Ürgüp Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ikametgah belgesi, Öğrenci Belgesi, Sınav Başvuru belgesi, Ödeme dekontu ve Öğrenciye ait İBAN bilgileriyle başvuru yapacak.

YKS’de tüm adaylara başarılar dilediğini belirten Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, 18 Haziran'da yapılacak Temel Yeterlik Testi (TYT) , 19 Haziran'da yapılacak Alan Yeterlik Testleri (AYT) için başvurusunu yapan ve Ürgüp Belediyesi’ne başvuru yaptığını belgeleyen Ürgüp’te ikamet eden tüm 12. Sınıf Öğrencileri ile Ürgüp’te ikamet edip bu yıl sınava giren tüm YKS Adaylarının belediyenin bu desteğinden yararlanabileceğini ifade etti.

Gençlerin her zaman yanlarında olduklarını belirten Başkan Aktürk,  “Ayrıca Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuru bedelleri de aynı şartlarla belediyemiz tarafından karşılanacaktır.” Dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.