banner461

Ürgüp'te gaziler günü programı düzenlendi

19 Eylül Gaziler günü nedeniyle Hükümet konağı önünde program düzenlendi.

banner15
Ürgüp'te gaziler günü programı düzenlendi
20 Eylül 2021 Pazartesi 12:10

banner517
banner134

19 Eylül Gaziler günü nedeniyle Hükümet konağı önünde program düzenlendi. Programa Kaymakam Mehmet Maraşlı, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Ürgüp Cumhuriyet Savcısı Ali Çelikoğlu, Şehit ve Gazi yakınları, daire amirleri, İlçe siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Program Atatürk anıtına çelenk sunulması ile başladı, Şehit ve gazilerimizin manevi huzurunda yapılan bir dakikalık saygı duruşunun ardından istiklal marşımız okunarak göndere bayrağımız çekildi, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması ve şiirlerin okunmasının ardından ise Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Şehitler ve Gaziler Defterini imzalamasıyla tören sona erdi.

19 Eylül gaziler günü olması sebebiyle, Şehit ve gazi ailelerine yemek programı yapıldı. Yemeğe Kaymakam Mehmet Maraşlı, eşi Arzu Güleryüz Maraşlı, Ürgüp Cumhuriyet Savcısı Ali Çelikoğlu, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, İlçe Jandarma Komutanı Teğm. Buket Ergün, İlçe Emniyet Müdür V. Kom. Yrd Serkan Telli, gazilerimiz ve şehit ailelerimiz katıldılar.

Kaymakam ülkemizin sessiz kahramanları olan gazilerimiz ve şehitlerimize duyduğu minneti dile getirerek her zaman onların yanında olduklarını belirtti.


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.