banner461

Uyum Mahalle Ziyaretleri’nin altıncısı Sümer Mahallesinde Gerçekleştirildi

Nevşehir'de her ilçede gerçekleşecek olan mahalle ziyaretlerinin altıncısı Merkez ilçesinde Sümer Mahalle Muhtarlığı ile devam etti.

banner15
Uyum Mahalle Ziyaretleri’nin altıncısı Sümer Mahallesinde Gerçekleştirildi
21 Ekim 2021 Perşembe 12:54

banner517
banner134

Nevşehir'de her ilçede gerçekleşecek olan mahalle ziyaretlerinin altıncısı Merkez ilçesinde Sümer Mahalle Muhtarlığı ile devam etti. Yabancı nüfusun yoğun olduğu mahallede sosyal uyum düzeyinin belirlenmesi, birlikte yaşama kültürü ve mahalle kültürü hakkında farkındalık yaratılması, muhtarların öneri ve görüşlerinin alınması amacıyla öncelikle Sümer Mahalle Muhtarlığı ziyaret edilerek ardından Suriye uyruklu iki aileye hane ziyareti ile Türk ve yabancı esnaf ziyareti gerçekleştirildi.

Sümer Mahalle Muhtarı Tahsin Ağaçdelen’nin de eşlik ettiği ziyarette, mahalle düzeyinde sosyal uyumda yaşanan zorluklar, her iki toplumda da ilişkileri pozitif etkileyecek öneriler, yardım ve hizmetler ihtiyaç duyulan kişilerin gerekli kurumlara yönlendirilmesi, yanlış algıların kırılarak toplumsal gerginliklerin azaltılması konularında görüşmeler yapıldı.

Yapılan hane ziyaretlerinde İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Yabancılar İçin Kent Rehberi ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce gönderilen MUYU Eğlence Kutusu, maske, okul çantası, su matarası vb hediyeler takdim edildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.