banner461

Valilerin Nevşehir'de ortalama görev süresi 2 yıl

20 Temmuz 1954 tarihinde il olan Nevşehir'de Valilerin genel olarak görev süresi 2 yıl. 66 Yılda 33 Vali görev yapmış. Geçtiğimiz günlerde görevine başlayan ve Nevşehir'in ilk kadın Valisi olan İnci Sezer Becel ilin 34. Valisi...

banner15
Valilerin Nevşehir'de ortalama görev süresi 2 yıl
22 Temmuz 2020 Çarşamba 10:55

banner517
banner134

 20 Temmuz 1954 tarihinde il olan Nevşehir'de Valilerin genel olarak görev süresi 2 yıl. 66 Yılda 33 Vali görev yapmış. Geçtiğimiz günlerde görevine başlayan ve Nevşehir'in ilk kadın Valisi olan İnci Sezer Becel ilin 34. Valisi.

Valilerin Nevşehir'de ortalama görev süresi 2 yıl...

1954 - 1955 Yılları arasında şehrin ilk Valisi olan Fazıl Uybadin'den bu yana göreve gelen Valilerin görev sürelerine bakıldığında ise kimilerinin 1 sene bile görev yapamadan Nevşehir'den ayrıldığı, kimilerinin ise 4 seneye kadar görevde kaldığı gözleniyor.

Göreve gelen son 10 Valinin görev sürelerine baktığımızda ise; Sait Eker 1993 - 1996 yıllarında 3 yıl, Şinasi Kuş 1996 - 1998 yılları arasında 2 yıl, Mehmet Yılmaz 1998 - 2000 yıllarında 2 yıl, Yusuf Erbay 2000-2002 yılları arasında 2 yıl, Alaattin Turhan 2003 - 2006 yılları arasında 3.5 Yıl, M. Asım Hacımustafaoğlu 2006 - 2009 yılları arasında 3 yıl, Osman Aydın 2009 - 2010 yılları arasında 1.5 yıl, Abdurrahman Savaş 2011- 2013 yılları arasında 1.5 yıl, Mehmet Ceylan 2013 - 2016 yılları arasında 3 yıl, İlhami Aktaş ise 2016 - 2020 yılları arasında 4 yıl görev yapmış.   

20 Temmuz Nevşehir'in il oluşunun 66. yıl dönümünde dünden bugüne ilimizde görev yapmış tüm Valilerimizi saygı ve sevgiyle yad ediyoruz. Hayatlarını kaybedenlerede Allah'tan rahmet diliyoruz.

İşte Dünden Bugüne Nevşehir'de Görev Yapmış Valilerimiz


FAZIL UYBADIN
21.07.1954 - 26.11.1955

HİLMİ DAĞCIOĞLU
01.12.1955 - 01.04.1957

ALİ CEMALETTİN COŞKUN
03.04.1957 - 01.08. 1958

DR. NAFİ TAMER
29.09.1958 - 09.06.1960

ŞEREF TOLUNGÜÇ
14.06.1960 - 27.10.1960

RAFET YILDIRIM
10.11.1960 - 01.11.1962

M. ZÜHTÜ ÖNER
01.11.1962 - 06.02.1964

SEYİT FARUK ÖNDER
24.08.1964 - 16.10.1965

NÜZHET ERMAN
21.01.1966 - 26.04.1967

EŞREF AYHAN
25.10.1968 - 18.09.1970

MEHMET ALDAN
21.09.1970 - 10.07.1972

FERRUH GÜVEN
17.07.1972 - 18.07.1975

MECİT SÖNMEZ
24.07.1975 - 15.10.1977

DURSUN TOPRAK
17.10.1977 - 15.02.1978

FİKRET YILMAZER
15.02.1978 - 06.12.1979

ALİ FEVZİ ALALOĞLU
10.12.1979 - 03.11.1980

AHMET BAŞSOY
04.11.1980 - 22.08.1983

MUZAFFER YÜZGEÇ
22.08.1983 - 01.02.1984

DR. SÜLEYMAN OĞUZ
08.02.1984 - 10.06.1985

ERDOĞAN ATASOY
23.06.1985 - 16.08.1988

ÖZDEMİR HANOĞLU
16.08.1988 - 10.05.1990

AYKUT OZAN
10.05.1990 - 21.02.1992

OKTAY ENGİN
22.02.1992 - 18.09.1993

SAİT EKER
27.09.1993 - 17.04.1996

ŞİNASİ KUŞ
03.05.1996 - 22.06.1998

MEHMET YILMAZ
05.08.1998 - 07.08.2000

DOÇ.DR. YUSUF ERBAY
09.08.2000 - 20.06.2002

ALAATTİN TURHAN
06.02.2003 - 10.05.2006

M. ASIM HACIMUSTAFAOĞLU
03.07.2006 - 02.07.2009

OSMAN AYDIN
06.07.2009 - 31.12.2010

ABDURRAHMAN SAVAŞ
03.01.2011-21.05.2013

MEHMET CEYLAN 22.05.2013 - 08.06.2016

MEHMET CEYLAN

22.05.2013 - 08.06.2016


İLHAMİ AKTAŞ
13.06.2016 - 10.06.2020 


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.