banner461

Veri toplama etkinliği düzenlenecek

Ahiler Kalkınma Ajansı, Veri toplama etkinliği düzenlenecek

banner15
Veri toplama etkinliği düzenlenecek
05 Ocak 2022 Çarşamba 12:25

banner517
banner134

Ahiler Kalkınma Ajansı, 25 Ocak 2006 tarih ve 5449 no'lu "Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun" çerçevesinde, 25 Temmuz 2009 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 2009/15236 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuş olup, faaliyetlerini 4 no'lu "Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine" istinaden yürütmekte. 

Ajans, bölgesel kalkınma prensipleri ile ilgili mevzuatta öngörülen yetki ve sorumlulukları doğrultusunda bölge içi ve bölge dışı gelişmişlik farklarını azaltmak üzere analiz, araştırma, eğitim, proje desteği, yatırım desteği, ulusal ve uluslararası tanıtım faaliyetleri gerçekleştirmekte. 

Ajans tarafından hazırlanan Kapadokya Bölgesi Turizm Mevcut Durum Analizi kapsamında, turizm sektörü insan kaynağına ilişkin veri toplama faaliyeti gerçekleştirilecek. Faaliyet kapsamında ekte Anket Dağılımı tablosunda belirtilen sayılara uygun olarak Turizm Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulları öğrencilerine yönelik bir anket çalışması da yapılacak.  


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.