banner461
banner195

Nevşehir'de patlama sesi duyuldu

Nevşehir merkez ve ilçelerinden duyulan çok güçlü bir patlama sesi, halk arasında büyük panik yaşanmasına neden oldu.

Nevşehir'de patlama sesi duyuldu
12 Nisan 2016 Salı 19:29

banner143
banner134
Nevşehir'in ilçelerinde, esrarengiz bir patlama sesi duyuldu. Nevşehir merkez ve merkeze bağlı belde ve köyleriyle ilçelerinde patlama sesini duyan vatandaşlar kendilerini sokağa atarken, büyük korku ve panik yaşadılar.

Ne olduğunu anlayamadıklarını kaydeden vatandaşlar, bir anda büyük bir gürültü ve ardından da patlama sesi duyduklarını söyledi.

Kendilerini ev ve işyerlerinden sokağa atan vatandaşlar, uzun süre yaşadıkları korkuyu ise üzerlerinden atamadı.Ev ve iş yerlerinin pencere ve camlarının açılarak sallandığı ifade edildi.

Konuya ilişkin Nevşehir Valimiz Sayın Mehmet Ceylan gerekli çalışmaları başlattıklarını vatandaşlarımızın endişeye girmelerine gerek olmadığını ve şuan itibarıyle gerekli araştırma çalışmalarının sürdüğünü ifade ettiler.

Bu yüzden gurbette yaşayan vatandaşlarımızın özellikle şehir ve yurt dışında ki hemşerilerimizin merak etmelerine gerek duyulacak bir şey yok.Ortada olan tek gerçek şu ki Güçlü bir patlama sesi ve Sallantı yaşadık.

Öte yandan, esrarengiz patlama sesinin, Konya Ana Jet Üssü'nden kalkan ve deneme uçuşu yapan bir jetin ses hızını aşmaları nedeniyle meydana geldiği ileri sürüldü.

Aynı şekilde daha öncede ilimiz Nevşehir ve çevresinde bu sese benzer iki kez daha patlama sesi yaşanmıştı.

Gelişmeler oldukça www.fibhaber.com dan sizlere paylaşacağız...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.