banner461
banner195

Nevşehir'e Nisan ayında lapa lapa kar yağdı

Nevşehir'de sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış öğle saatlerinden sonra yerini kar yağışına bıraktı.

Nevşehir'e Nisan ayında lapa lapa kar yağdı
08 Nisan 2017 Cumartesi 15:26

banner143
banner134
Nevşehir'de etkili olan kar yağışı vatandaşları şaşırttı. Kentte gündüz soğuyan hava öğlen saatlerinde yerine kar yağışına bıraktı.Kar yağışı Nevşehir'de ve ilçelerinin özellikle yüksek kesimlerinde etkili oluyor. 

Nevşehir il merkeziyle bazı ilçelerinde Nisan Ayında Kar yağdı. 
Yaza hazırlık yapılan kentte yeniden kar yağmasıyla birlikte hava sıcaklığı sıfırın altına düştü. Vatandaşlar ise yeniden soba, doğalgaz ve kaloriferlerini yaktı. 
Kar yağışının şaşkınlığını yaşayan vatandaşlar, "Bahar ayında Nevşehir'e  kış geri döndü. Bugün 8 Nisan Nevşehir'e lapa lapa kar yağıyor." dedi.   


Ankara Girişi Trafiğe Kapandı.

Ankara-İstanbul otoyolunun Cankurtaran girişi yoğun kar yağışı nedeniyle trafiğe kapandı.
Başlayan kar yağışı Ankara Cankurtaran girişinde hayatı olumsuz etkiledi. Yoğun kar yolu trafiğe kapattı. Karayolları ekipleri tarafından güzergahlarda kar küreme ve tuzlama çalışmaları aralıksız sürdürülürken, trafik ekipleri de sürücüleri kar yağışına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. 
Meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarılarda bulunuldu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.