banner461

DEAŞ'ın sözde "Savaşçısı" Nevşehir'de yakalandı

DEAŞ Terör Örgütünün Sözde Savaşçısı İlimiz Nevşehir'de Yakalandı.

banner503
DEAŞ'ın sözde "Savaşçısı" Nevşehir'de yakalandı
13 Ağustos 2020 Perşembe 10:45

banner143
banner134

Nevşehir polisinin DEAŞ'a yönelik yaptığı operasyonda terör örgütünün sözde savaşçısı olduğu öne sürülen 1 şüpheli ile birlikte toplamda 4 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, DEAŞ terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve önlenmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında Emniyet Müdürlüğümüz Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yapmış olduğu başarılı çalışmalarda;

2014-2017 yılları arasında Irak’ta terör örgütü DEAŞ içerisinde sözde savaşçı olarak faaliyet gösterdiği daha sonra illegal yollarla ülkemize giriş yaptığı tespit edilen O.S.H. isimli şahıs ve hakkında geçmiş dönemde Suriye’de DEAŞ terör örgütü bünyesinde faaliyet gösteren 2020 yılı Nisan ayı başından itibaren Nevşehir ilinde bulunduğu şeklinde bilgiler elde edilen C.E. isimli şahıs Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda yakalanarak gözaltına alınmışlar.

Ayrıca Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen Adli tahkikatlarda bu iki şahıs ile irtibatlı olan yabancı uyruklu T.T. ve S.E.T. isimli şahıslar hakkında da Adli işlem yapılmıştır.

Güvenli Şehir… Nevşehir…

Foto: Arşiv


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.