banner461
banner195

Nevşehir Kardeş Şehirlerle İlişkilerini Geliştiriyor

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, Nevşehir’in Almanya’daki kardeş şehirleri Neuss ve Pforzheim şehirleri arasındaki sosyal ve kültürel işbirliğinin bundan sonraki süreçte de artarak devam edeceği belirtildi.

Nevşehir Kardeş Şehirlerle İlişkilerini Geliştiriyor
18 Ocak 2019 Cuma 22:05

banner143
banner134

Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya başkanlığında Nevşehir Belediyesi’nin çeşitli birim yöneticilerinin de  yer aldığı heyetin  Neuss ve Pforzheim şehirlerini kapsayan  gezisi sona erdi.

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya başkanlığında  Nevşeir il eNeuss ve Profzheim şehirlerinde gerçekleştirilen ziyaretlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Seçen, Almanya’da Nevşehirli vatandaşların da oldukça yoğun bir şekilde yaşadığı ve Nevşehir’in de yıllar öncesine dayalı olarak kardeş şehir ilişkilerini sürdürdüğü Neuss ve Pforzheim kentleri ile olan kardeşlik ilişkilerinin bu tür ziyaretlerle daha da pekişeceğine inandığını belirtti.

Nevşehir heyetine gösterilen misafirperverlik nedeniyle Neuss Belediye Başkanı  ReinerBreuer ve Pforzheim Belediye Başkanı Peter Boch başta olmak üzere belediye yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür eden Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen “ Belediye Başkan Yardımcımız Yusuf Kaya’nın başkanlığında gerçekleştirilen bu ziyaret ile şehirlerimiz arasındaki dostluk bağının daha da güçlendiğini gözlemledik. Nevşehir heyetimize karşı gösterilen yakın misafirperverlik nedeniyle her iki şehir belediye başkanı ve komite üyelerine kalbi teşekkürlerimi iletmek isterim. Bu tür etkinlikler ile şehirlerimiz arasındaki sosyal ilişkiler başta olmak üzere kültürel işbirliğinde önemli mesafelerin kat edileceğine yürekten inanıyorum. “ dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.