Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti’nin Nevşehir Belediye Başkan Adayının, mevcut Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran olduğunu açıkladı. AK Parti, Nevşehir'de 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mevcut Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’ı aday göstererek, ‘yola devam’ dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Amacımız, milletimizin huzuruna gerçek belediyecilik sözümüzü yerine getirecek adaylarla çıkmaktır" dedi.

AK Parti tarafından 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimde Nevşehir Belediye Başkan Adayı olarak mevcut Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran ile devam dedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programa, AK Parti MYK ve MKYK üyeleri, bazı kabine üyeleri, milletvekilleri ile AK Parti ve bazı illerin MHP İl Başkanları katıldı.

Erdoğan ATO Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmasının ardından tek tek partisinin il belediye başkan adaylarını açıklarken AK Parti'nin Nevşehir Belediye Başkan adayı olarak açıkladığı Dr. Mehmet Savran ile birlikte AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Süleyman Özgün, Emre Çalışkan, İl Başkan Vekili Ergün Elmacı, Kadın Kolları Başkanı Elife Çelebi ve Gençlik Kolları Başkanı Haluk Köybaşı’yı  sahneye davet ederek partilileri selamladı.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran ise annesinin vefatı sebebiyle toplantıya katılamadı. 

AK Parti Nevşehir'de Başkan Savran ile 'Yola Devam' dedi.

Ak Parti Genel Merkezi tarafından Nevşehir Belediye Başkan Adayı olarak mevcut Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’ı yeniden aday gösterme karar aldığı ve Mehmet Savran'ı bugün itibariyle Ankara’ya davet edildiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Ocak Perşembe günü Ankara’da gerçekleştirilecek aday tanıtım toplantısında Nevşehir Belediye Başkan Adayı olarak Dr. Mehmet Savran’ı açıklayacak.

NEVŞEHİR

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı "Mehmet Savran"

MEHMET SAVRAN KİMDİR?

1974 yılında Nevşehir'de doğan Savran, ilk, orta ve lise öğrenimini kentte, yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladı. 1998 yılından itibaren Kırşehir ve Kastamonu'da hekimlik yapan Savran, 2004-2010 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalında ihtisas yaptı.

2010 yılında Nevşehir Devlet Hastanesinde göreve başlayan Savran, 2012 yılından itibaren de kentteki özel bir hastanede görevini sürdürüyor.

2018'de AK Parti Nevşehir İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı yapan Savran, 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde belediye meclis üyesi oldu.

Evli ve bir çocuk babası olan Savran, İngilizce biliyor.