İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün desteği ile Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) tarafından, Aksaray Valiliği, Aksaray Belediye Başkanlığı, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ile Gazeteciler Birliği işbirliğinde; ‘Sivil Toplum Medya Buluşmaları’ programı gerçekleştirildi.

TİMBİR Temsilcisi Yaşar Sarıkaya’nın ev sahipliğinde, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası konferans Salonunda düzenlenen Sivil Toplum Medya buluşmaları proğramına TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, Güvenli İnternet Medya Merkezi Başkanı Av. Cüneyd Altıparmak, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burcu Zeybek ile Birlik Haber Ajansı (BHA) Genel Müdürü Muhammet Kaçar, Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Kurucu üyesi ve Birlik Haber Ajansı Nevşehir İl temsilcisi FİB Haber Merkezi Genel koordinatörü İbrahim Uysal, Türkiye'nin farklı illerinden gelen TİMBİR temsilcileri, TÜRSAB Kapadokya BTK Başkanı Faruk Kahveci, Başkan Yardımcısı İsmail Sucu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve gazeteciler katıldı.

Proğramda, Sivil Toplum Örgütlerinin Dijital Kapasitesinin Geliştirilmesi, Dijital İçerik Üretimi, Sivil Toplum Kuruluşları Etkin Sosyal Medya Kullanımı, Sivil Toplum Kuruluşları Basın, Medya İletişimi ve İnternet Ortamında Kişisel Verilerin Korunması ve Telif konularında sunumlar yapıldı.

Panelde önemli isimlerden, değerli bilgiler!

Panelde, TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, “Kişisel verilerin korunması ve telif” konusunda konuşurken, Güvenli İnternet Medya Merkezi Başkanı Av Cüneyt Altırparmak, “Sivil Toplum Kuruluşları Basın, Medya İletişimi”, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burcu Zeybek, “Sivil Toplum Kuruluşları Etkin Sosyal Medya Kullanımı “, Gazeteci BHA Genel Müdürü Muhammet Kaçar, “Sosyal Medya-İletişim” konularında sunum gerçekleştirdi. 10 dakikalık sunumların ardından yakşalık bir buçuk saat süren panel, dinleyci ile soru cevap faslının tamamlanması ile son buldu.

 " Medya ile kurum ve kuruluşlar arasındaki bağ oldukça önemli!"

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Nevşehir İl temsilcisi ve FİB Haber Merkezi Genel koordinatörü İbrahim Uysal; "İçerisinde bulunduğumuz Dijital çağdaki gelişen tüm bilgi teknolojilerine ayak uydurmak, varlığımızın da sesini duyurmak zorundayız. Medya ile basının bağı güçlü olursa ancak bu sağlanır. Nevşehir'imizi temsilen katıldığım tüm etkinliklerde güzel tepkiler alıyor, yeni tanışıklıklar ediniyoruz, kendimizi, şehrimizi tanıtmak ve ifade etmek için birer fırsat olarak görüyoruz. Bu vesile güzel TİMBİR Genel Başkanımız Sayın Dr. Süleyman Basa'ya ve BHA Genel Müdürü Muhammet Kaçar'a da bize bu fırsatı tanıdığı için,  ev sahipliğinden dolayı da TİMBİR Aksaray Temsilcisi Sayın Yaşar Sarıkaya’ya teşekkür ediyorum.” dedi.

Timbir Aksaray Nevşehir Fib

Editör: İbrahim UYSAL