Altınyıldız Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ragıp ÖZALTIN, Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali KARASAR’ı makamında ziyaret etti.

 
Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emre ÖZALTIN, Genel Müdür Seyrani İPEK ile Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Özkan KILINÇ’ın da eşlik ettiği ziyarette, eğitim üzerine bilgi alışverişinde bulunuldu. Yönetim Kurulu Başkanı Ragıp ÖZALTIN, Altınyıldız Eğitim Kurumlarının Türkiye’nin örnek okulu olduğunu, ilimiz ve bölgemiz eğitimi ile ülkemiz eğitimine sağladığı katkıları vurguladı ve yürüttükleri faaliyetler hakkında kendilerine bilgi verdi.  Kapadokya Üniversitesi’nin kurulduğu günden bu yana özelde Mustafapaşa beldesine, genelde ise Ürgüp ve Nevşehir eğitimine büyük katkı sağladığını; özellikle açık olan bölümlerle göz doldurduğunu ifade etti.  

Prof. Dr. Hasan Ali KARASAR da Kapadokya Üniversitesinin vakıf üniversitesi olması dolayısıyla bölge ve Türkiye açısından örnek teşkil ettiğini; mütevelli heyetin eğitim konusunda önemli yatırımlara imza attıklarını ve bu yatırımların devam edeceğini belirtti. Üniversite olarak Altınyıldız Eğitim Kurumları ile her türlü işbirliğine açık olduklarını, bu konuda üniversite ve öğretim elemanı noktasında desteklerinin devam edeceğini ifade ederek nazik ziyaretlerinden dolayı okulun kurucu ve yöneticilerine teşekkür ettiğini belirtti.