AK Parti Önceki Dönem Genel Başkan Yardımcısı; Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Zengin, FİB Haber.Com İnternet Gazetesini ziyaret ederek gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Fikret Çapacı ile görüştü.

Bol bol Nevşehir'in konuşulduğu ve oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen görüşme sırasında ilimizin genel sorunları ile yaklaşan 31 Mart 2024 Yerel seçimler ile ilgili istişarelerde bulunuldu.

Prof. Dr. Mehmet Ali Zengin; "Kıymetli istişareleri ve misafirperverliği için FİB Haber.Com Genel Yayın Yönetmeni Sayın Fikret Çapacı kardeşimize teşekkür ediyorum." dedi.

Zengin, "Nevşehir ve bölgemiz hakkında tüm gelişmeleri FİB Haber'den öğreniyoruz. Bu manada çok kutsal bir görev ifa ediyorsunuz. Sizleri ve ekibinizi tebrik ediyor çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum." dedi.

Ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren FİB Haber.Com İnternet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Çapacı, nazik ziyaretleri için kendisine teşekkür ediyorum. Şuan ülkemizin en genç Anayasa Hukuku Profesörü olması Nevşehirliler olarak bizleri gururlandırıyor. Kendilerine çalışmalarında başarılar dileriz" dedi.

 Ziyaret günün anısına çekilen fotoğraf ve iyi dilek, temennilerle sona erdi.

Mehmet Ali ZENGİN Kimdir?

1982 yılında babasının görevi nedeniyle Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesinde dünyaya gelmiştir. Baba tarafından Bilecik, anne tarafından ise Nevşehirlidir. İlk ve orta öğrenimini yurdun çeşitli illerinde tamamlamıştır. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 2005 yılında Bilecik Barosu’nda avukatlık stajını tamamlayıp avukatlık ruhsatını almış ardından da 2006 yılında mezun olduğu fakültenin Anayasa Hukuku kürsüsünde araştırma görevlisi olarak mesleki hayatına adım atmıştır. Yüksek lisans ve doktora eğitimini 2011 yılında aynı kurumda tamamlamıştır. Bu sırada İngiltere’nin Nottingham Üniversitesi İnsan Hakları Araştırma Merkezinde bir yıl süre ile misafir araştırmacı olarak çalışmalar yürütmüştür. 2011-2013 yılları arasında ise TBMM bünyesinde kurulan Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun Teknik Heyeti’nde uzman akademisyen olarak görev almıştır. 2012 yılında bir devlet üniversitesi olan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku kürsüsünde yardımcı doçent unvanı ile öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır. Sırasıyla 2015 yılında aynı kürsüde doçent, 2021 yılında ise profesör unvanı ile Anabilim Dalı Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Bilindiği kadarıyla, şu an için ülkemizin en genç Anayasa Hukuku Profesörüdür. Mesleki hayatı içerisinde, Avrupa Sağlık Hukuku Derneği Türkiye Temsilciliği, Ankara Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu üyeliği, YÖK Denklik Komisyonu - Hukuk Alt Komisyonu üyeliği ile kendi kurumunda Kamu Hukuku Bölüm Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 24.Mart 2021 tarihinde Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

İyi derecede İngilizce, temel seviyede ise Almanca bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.