Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ve Kapadokya Üniversitesi (KÜN)’de eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ve Liberal Düşünce Topluluğu (LDT)  iş birliğinde Türkiye'nin dört bir yanından bilim ve fikir insanlarının Nevşehir’de bir araya geldiği "2023 Liberal Düşünce Kongresi”ne katılan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, program sonunda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’nün Ürgüp İlçe kampüsünde bulunan Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Uygulama Oteli’ni ziyaret etti.

Nevşehir Valisi Ali Fidan, AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Ürgüp Kaymakamı Refik Özsoy, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran’ın kendilerine eşlik ettiği ziyaretlerinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ve Kapadokya Üniversitesi (KÜN)’de eğitim gören öğrencilerle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin, kendileriyle söyleşide bulundu. Öğrencilerle bir süre sohbet ederek kendilerinin istek ve taleplerini de dinleyen Bakan Tekin, devletin ve üniversitelerin tüm imkanlarıyla kendilerinin yanında olduğunu belirterek, kendilerine eğitim-öğretim hayatlarıyla birlikte kariyer hayatlarında başarılar diledi.

Söyleşi programı sonunda Bakan Tekin’ne yeni eğitim öğretim dönemine yönelik yapılan hazırlıklar ve üniversite hakkında bilgi veren NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, desteklerinden ve ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Bakan Tekin; "Kapadokya bölgemizin parlayan yıldızı Ürgüp’teyiz. Nevşehir Hacı Bektaş Veli ve Kapadokya Üniversitelerinde okuyan yerli ve yabancı öğrencilerimizle bir araya geldik. Kıymetli Valimiz Ali Fidan, İl Başkanımız Ali Kemikkıran, Milletvekilimiz Süleyman Özgün, Nevşehir Belediye Başkanımız Mehmet Savran,  Ürgüp Belediye Başkanımız Mehmet Aktürk ve Rektör hocalarımızla eğitime dair istişarelerde bulunduk. Hayatımıza iz bırakan en güzel anılarımızın çağı eğitim/öğrenim yılları… Tüm çocuklarımızın iyi insanlar olarak güzel anılar biriktirmesi, geleceğe güven ve umutla bakması için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz." dedi.