Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve beraberineki heyet, Nevşehir Nar kasabası sınırlarında bulunan Öz Güngör Tarım'a ait soğuk hava deposunu gezdi.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve Vali Ali Fidan İl Protokol üyeleri ile birlikte, İlimizin ana tarım ürünlerinden olan ve doğal ortamda toprakla iç içe muhafaza edilen patates depolarını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Bakan Yumaklı'ya ziyaretlerinde Nevşehir Valisi Ali Fidan, Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran ve AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Savran eşlik etti.

Öz Güngör Tarım Tohum Nakliyat Ltd. Şti. Firmasının ülkemiz patates sektöründe ortaya koyduğu üretim ve depolama alanında sahip oldukları kapasite hakkında firma sahiplerinden Hacı ve Osman Güngör'den bilgi alan Bakan Yumaklı, daha sonra firmanın kendi kullandığı ve 40 bin ton kapasiteli kayadan oyma doğal patates depolarında incelemelerde bulundu.

Nevşehir Kapadokya bölgesinde daha çok patates ve limon depolanması için kullanılan kayadan oyma doğal soğuk hava depolarında incelemelerde bulunan Bakan Yumaklı, bölgedeki doğal yeraltı depoları ile ilgili bilgi aldı. Soğuk hava depolarının özellikleri ve bölgeye katkısı konusunda bilgilendirilen Bakan Yumaklı, daha sonra depoları gezip işçilerle sohbet etti.

Bakan Yumaklı: Nevşehir deyince akla “patates” gelir.  

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı; "Ziyaretimize doğal ortamda toprakla iç içe muhafaza edilen patates deposu ile devam ettik. Turizmi gibi tarımıyla da marka olan Nevşehirli üreticimizin yanında olmayı sürdüreceğiz." dedi.