Nevşehir Vatan Sevdalıları Dernek Başkanı İhsan Biçkin, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği İl Temsilcisi Zeki Didinmez ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Nevşehir Valisi Ali Fidan’ı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Ziyaretlerden büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Vali Fidan, iki dernek yönetimi ile bir süre sohbet ederek, her zaman şehit yakınları ve gazilerin yanında olduklarını söyledi.

Şehit yakını ve gazilere sahip çıkmanın devletin asli görevlerinden biri olduğunu söyleyen Nevşehir Valisi Ali Fidan, şehit yakınlarının bu ülke insanına emanet olduğunu belirtti. Ülkemizin bağımsızlığını ve bütünlüğünü korumak için herkesin gayret sarf etmesi gerektiğine vurgu yapan Vali Fidan, huzur dolu günlerin yaşanmasına vesile olan şehitlerimizin verdiği son nefesin ve gazilerimizin gösterdiği kahramanlıkların hiçbir zaman unutulmayacağını bildirdi.

Ziyareti kabulden dolayı Vali Fidan’a teşekkür eden Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimler Dernek Başkanı Zeki Didinmez ve Nevşehir Vatan Sevdalıları Derneği Başkanı İhsan Biçkin'de, vatanın bölünmez bütünlüğünün bozulamayacağını, kardeşlik duygularını her şeyin üstünde tutan Türk halkını kimsenin bölüp parçalayamayacağını söyledi. Bu konuda üzerlerine düşen bir görev varsa seve seve yapmaya hazır olduklarını bildiren Biçkin ve Didinmez, Vali Fidan’a yeni görevinde başarılar diledi.

Ziyaret günün anısına hediye takdimi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.