banner461

Nevşehir ''hayalet şehre'' döndü

Korona virüs salgını nedeniyle ilave tedbirlerin alındığı Türkiye'de sokağa çıkma kısıtlamasının ardından Nevşehir'de de cadde ve sokaklar boşaldı.

banner15
Nevşehir ''hayalet şehre'' döndü
26 Aralık 2020 Cumartesi 11:51

banner143
banner134

Korona virüs salgını nedeniyle ilave tedbirlerin alındığı Türkiye'de sokağa çıkma kısıtlamasının ardından Nevşehir'de de cadde ve sokaklar boşaldı. Yaklaşık 5 Ay aradan sonra Nevşehir ve Kapadokya Bölgesi koronavirüs salgını sonrasında adeta hayalet şehre döndü. 

Aylardır Ülkemizi ve tüm dünyayı sarsan Korona Virüs salgını Nevşehir'de hüzünlendiren bu görüntüyü devam ettiriyor.  

Salgın nedeniyle 4 haftadır, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Nevşehir'de cadde ve sokaklar bu hafta sonu da yine sessiz ve ıssızdı.  

Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında tüm Türkiye'de Cuma akşam 21.00'de başlayıp Pazartesi sabah 05.00'te sona erecek sokağa çıkma yasağının başladığı gecenin sabahında Nevşehir'de sokak ve caddelerdeki sessizlik dikkat çekti. 

Zorunlu olarak sokağa çıkmak zorunda kalanlar haricinde genel itibariyle Vatandaşın sokağa çıkma kısıtlamasına uyduğu görülen Nevşehir il merkezinde o alışa geldik insan kalabalıkları, görüntüleri bu hafta sonu da ne yazık ki görülmedi.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.