Milli Eğitim Bakanlığı’nca düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenciler Nevşehir İl Müftüsü Kazım Güzel’i makamında ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından ilimiz Derinkuyu ilçesinde düzenlenen İmam Hatip Liseleri arası Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışmasında İl birincisi olan Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencisi Muhammed KUTAYŞ, Karapınar İmam Hatip ortaokulu 8.sınıf ve Şeyh’ül Kurra İbrahim Tanrıkulu kız Kur’an kursunda eğitim alan Hafızlık İl birincisi olan Ebrar Özer, Karapınar İmam Hatip ortaokulu 6.sınıf ve Şeyh’ül Kurra İbrahim Tanrıkulu kız Kur’an kursunda eğitim alan Kur’an-ı Kerimi yüzüne güzel okuma yarışması İl ikincisi olan Zeynep Naz Çevlik, Merkez Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Kur’an-ı Kerimi yüzüne güzel okuma İl birincisi olan Elif TAŞDEMİR ve Hafızlık Yarışması İl ikincisi olan Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi, Zülbiye CİNGİTAŞ, Yunus Emre İmam-Hatip Ortaokulu Müdürü İbrahim Başaran refakatinde İl Müftüsü Kazım Güzel’i makamında ziyaret etti.

Nevşehir İl Müftüsü Kazım Güzel, Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ederek düzenlenecek olan bölge finali yarışmalarında başarılar diledi.

Ziyaretin sonunda İl Müftüsü Güzel tarafından dereceye giren öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Kur’an Yolu Tefsiri kitap seti ile başkanlığımız yayınlarından çeşitli kitaplar hediye edildi.