banner461

Kapadokya'da Devrent vadisi esnafları yıkım kararına isyan etti

Nevşehir'in Ürgüp ile Avanos ilçeleri arasında bulunan Devrent Vadisi yolu üzerinde ki hediyelik eşya satışı yapan yerler için yıkım kararı çıktı.

banner15
Kapadokya'da Devrent vadisi esnafları yıkım kararına isyan etti
21 Aralık 2020 Pazartesi 12:50

banner143
banner134

Kapadokya bölgesinde Perili Vadi olarak da bilinen, Nevşehir'in Ürgüp ile Avanos ilçeleri arasında bulunan Devrent Vadisi yolu üzerinde ki hediyelik eşya satışı yapan yerler için yıkım kararı çıktı.

Mağduriyet Yaşıyoruz! -Yaşanılan haksızlık...

Alınan karara tepki gösteren Devrent vadisi esnafları, "Kapadokya Alan Başkanlığı komisyonu tarafından alınan kararın, emsal temsil etmediğini, özellikle şu pandemi döneminde durumumuz zaten ortada, 30 yıldır burada esnaflık yapıyoruz, alınan karar haksızlık. Biz burada 10 esnaf mağduruz ve çözüm bekliyoruz " sözleriyle dile getirdiler...

Biz üvey evlatmıyız...

Devrent vadisi yolu üzerinde turistlere yöresel hediyelik eşya satışı yapan esnaflar, yetkililere çağrıda bulunarak; "Lütfen önce bizi gelip dinlesinler. Bizi burada mağdur etmeyin. Uçhisar ve Ürgüp'te örnekleri olduğu gibi bölgenin doğal yapısına uygun yapılacak yeni projelerle bizlere sahip çıkın." çağrısında bulundular. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.