banner461

Nevşehir'de gece avı yapan şahısların otomobiline el konuldu

Nevşehir'de gece avcılarına yönelik gerçekleştirilen operasyonda avda kullanılan araç ile araca bağlı projektör ve av tüfeğine el konuldu. Yakalanan 4 kişi hakkında idari işlem yapıldı.

banner15
Nevşehir'de gece avı yapan şahısların otomobiline el konuldu
28 Aralık 2020 Pazartesi 14:06

banner143
banner134

Nevşehir'de gece avcılarına yönelik gerçekleştirilen operasyonda avda kullanılan araç ile araca bağlı projektör ve av tüfeğine el konuldu. Yakalanan 4 kişi hakkında idari işlem yapıldı. 

FİB Haber merkezi olarak edindiğimiz bilgilere göre, Orman ve Su İşleri Bakanlığı yaban hayvanlarının korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması maksadıyla ülke genelinde gerçekleştirdiği denetim faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 8. Bölge Müdürlüğü Nevşehir Şubesi Av Koruma ekipleri il genelinde kaçak avcılara yönelik etkin bir mücadele çalışması yürütüyor.

Son olarak Nevşehir'de 4 kişinin araç ile projektörle avı yapıldığı tespit edildi. Bu gelişme üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar Nevşehir Şube Müdürlüğü Av Koruma ekipleri, avda kullanılan araç ile araca bağlı projektör ve av tüfeğine el koydu. Şahıslar hakkında idari işlem yapıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.