banner461

Nevşehir Valisi Becel, şehit aileleri ve gazi derneklerini kabul etti

İç Anadolu Şehit Aileleri ve Gazi Dernekleri Başkanları ile şehit yakınları ve gazilerden oluşan heyet Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel'i makamında ziyaret ettiler.

banner15
Nevşehir Valisi Becel, şehit aileleri ve gazi derneklerini kabul etti
26 Aralık 2020 Cumartesi 10:15

banner143
banner134

İç Anadolu Şehit Aileleri ve Gazi Dernekleri Başkanları ile şehit yakınları ve gazilerden oluşan heyet Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel'i makamında ziyaret ettiler.

Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette, İç Anadolu Şehit Aileleri ve Gazi Dernekleri Başkanları Ramazan Çiftçi (Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkanı), Yakup Eren (Yozgat /Sarıkaya Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı), Mustafa Hızal (Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı), Ömer Demir (Niğde Şehit Aileleri Dernek Başkanı), Nedim Elmalı (Yozgat Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı), Mümtaz Turuncu  (Kırıkkale Vatan şehitleri Dernek Başkanı), Mutlu Kılıçarslan (Kırşehir Şehit Aileleri Dernek Başkanı),  Ahmet Kepir (Yerköy Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı) ve Hüseyin Koçak (Aksaray Şehit Aileleri Dernek Başkanı) Şehit Aileleri ve Gazi Dernek Başkanları Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel'i makamında ziyaret ettiler.

Vali Becel ziyarette İç Anadolu Şehit Aileleri ve Gazi Dernekleri Başkanlarına bir sıkıntılarının olup olmadığını sorarak bir süre sohbet etti.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, İç Anadolu Bölgesi Şehit ve Gazi Dernek Başkanları ile şehit ve gazi yakınlarını Nevşehir’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek “ Şehit derneklerimizin, şehit yakınlarımızın, ailelerimizin böyle bir birliktelik sergilemesi her şeyden önce Türkiye’nin birlik beraberliği için arzu edilen bir tablo. Şehitlerimiz zaten fedakârlığın en büyüğünü yaptılar ama en az bir o kadar büyük fedakârlığı da aileler yaptı. Onlarda bu vatan için o kahramanları yetiştirdiler, onları vatan için feda ettiler. Dolayısıyla şehit yakınlarımızla bir arada olduğumuz zamanlar bizim en huzurlu, en mutlu zamanlarımız.” dedi.

İlimiz Nevşehir'de şehit yakınlarımızla, kahraman gazilerimizle, derneklerimizle çok güzel bir ortam bulunduğunu vurgulayan Vali Becel, “ Bizler elimizden geldiği kadar yardımcı ve destek olsak da “Ateş düştüğü yeri yakıyor ” dolayısıyla en büyük acıyı en büyük üzüntüyü muhakkak şehitlerimizin yakınları yaşadı, yaşıyorlar. Ama sizleri böyle bir arada görmek, bu şekilde samimi bir ortamda bir arada bulunabildiğinizi müşahede edebilmek, ayrıca bizim için bir mutluluk kaynağı.” diye konuştu.

İç Anadolu Şehit ve Gazi Dernek Başkanları ile bir araya gelen Vali Becel, Dernek Başkanlarından İllerinde bulunan şehit ailelerine selamlarını ve iyi dileklerini iletmelerini istedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.