İmam Hatip Liseleri arası “Genç Sada” Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma ve “Genç Muhafızlar” Hafızlık Yarışmaları İl finali Derinkuyu Zeliha Ekmekci Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinesinde gerçekleştirildi.

İmam Hatip Liseleri arası “Genç Sada” Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması ve “Genç Muhafızlar” Hafızlık Yarışması Nevşehir İl finali Derinkuyu Zeliha Ekmekci Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinesinde; Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent AKSOY, Din Öğretimi Şubesinden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Murat SALTIK, Derinkuyu İlçe Milli Eğitim Müdürü Yücel İRMAK, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Genç Sada Kuranı Kerimi Güzel Okuma Yarışması İl Finali sonucunda;
• Acıgöl Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ömer ALTUN birinci
• Gülşehir 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdullah TIRAŞ ikinci
• Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammet Abdulbaki SOYLU üçüncü oldu.

Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması İl Finali sonucunda;
• Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed KUTAYŞ birinci,
• Acıgöl Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ömer Faruk BAYLAK ikinci,
• Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ahmet BERAT OKTAN üçüncü oldu.

Yarışmanın gerçekleştirilmesinde emeği ve katkısı olan Din Öğretimi Şubesine, jüri üyelerimize, Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy'a idarecilerimize, öğretmenlerimize, velilere ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Ayrıca İlimizi Genç Sada Kuranı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Bölge Finalinde temsil edecek olan Acıgöl Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ömer ALTUN’a ve Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması Bölge Finalinde temsil edecek olan Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed KUTAYŞ’a başarılar diliyoruz.

Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy;  "Sizin en hayırlınız Kur'an-ı öğrenen ve öğretenlerinizdir." Hz.Muhammed (SAV) Nevşehir il geneli Genç Sada Kur'an-ı Kerim okuma yarışması ve Genç Muhafızlar Hafızlık yarışması İlçemiz Zeliha Ekmekci AİHL'de yapıldı. Kur-an-ı Kerim yarışmasında birinci olan Ömer Altun'u ve Hafızlık yarışmasında ikinci olan öğrencimiz Ömer Faruk Baylak'ı tebrik ediyorum." dedi.