Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden Nevşehir Kapadokya'da sıcak hava balonları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. Yıl Dönümü Kutlamaları Kapsamında Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle uçuş gerçekleştirdi.

Cumhuriyetin 100'üncü yıl dönümünde 100 sıcak hava balonu, 100 Türk bayrağı ve Atatürk posterleriyle Kapadokya'da semalarında uçtular.

Kapadokya’da gökyüzünde Cumhuriyet coşkusu.

UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Kapadokya Bölgemizdeki sıcak hava balonları Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile havalandı.

Bölge turizmcilerinden Ziya Daşdeler sponsorlar adına açıklamasında; "Cumhuriyet Bayramı'nın 100. Yıl Dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çeşitli fotoğraflarından oluşan 100 adet posterlerini bölgemiz balon firmalarına dağıttık. Kapadokya semalarında bu sabah 100'üncü yılında 100 sıcak hava balonumuz, 100 Türk bayrağı ve Atatürk posterleriyle havalandı. Bu değerlerimizi korumak ve yaşatmak hepimizin sorumluluğundadır. " dedi.

Kapadokya'da balonlar, '100 balon 100 Türk bayrağı ve Atatürk'posterleriyle uçtu.

Türk bayrağı ve Atatürk'ün resimleri üzerinde "Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun" yazılı sıcak hava balonu Kapadokya semalarında uçarken vatandaşların büyük ilgi ve beğenisini topladı.

Bölge turizmcilerinden Royal Balloon Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dinler ise; "29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bu yılda, Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümününde ona yakışır bir şekilde kutladık.29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!" dedi.

Kapadokya, Cumhuriyet bayramınının 100. yıl dönümünü gökyüzünde böyle kutladı...

Haber: Metin Yıldırım