Nevşehir Valisi Ali Fidan başkanlığında, ilgili kurum yetkililerin katılımıyla, kış şartlarındaki olumsuz hava koşullarında alınacak önlemler, iş birliği ve koordinasyonun sağlanmasına yönelik çalışmaların ele alındığı; “Kış Mevsimi Trafik Tedbirleri”toplantısı Valilik konferans salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda yoğun kar yağışı ve don kapsamlı meteorolojik uyarılarda, beklenen olayların öncesinde muhtemel can ve mal zararlarının önlenmesi/azaltılması, müdahale çalışmalarının daha etkin ve verimli yapılabilmesi amacıyla düzenlenen değerlendirme toplantısında Nevşehir merkez ve ilçelerinde karla mücadele kapsamında yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirler görüşüldü.

Karla mücadele çalışmaları ve kış tedbirlerinin masaya yatırıldığı toplantıda Vali Fidan, kış mevsiminin olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi ve vatandaşların kışı sorunsuz geçirmesi için tüm kamu kurum ve kuruluşlarının iş birliği içerisinde çalışacağını söyledi. 

Kış lastiği kullanımın önemine de dikkat çeken Vali Fidan, “Vatandaşlarımızdan ricamız kış ekipmanlarını araçlarından ayırmamaları. Tüm kurumlarımız vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için elinden geleni yapıyor ancak vatandaşlarımızın bireysel önlemlerini almaları önem arz ediyor” dedi. 

İl AFAD Merkezi’nde düzenlenen toplantıya; Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Erol, İlçe Kaymakamları, İl Özel İdare Genel Sekreteri Kamil Duru ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri katıldı.

Toplantı kurul üyelerinin görüş ve önerilerini paylaşılmasının ardından sona erdi.