MHP Nevşehir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Kılıç, Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca'yı makamında ziyaret etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Nevşehir'de yapımı devam eden ve yapılması planlanan sağlık projeleri hakkında istişarelerde bulunan Milletvekili Kılıç, Nevşehir'deki sağlık alanındaki sorunları aktardı.

MHP Nevşehir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Kılıç, ziyarete ilişkin  X hesabından yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

"Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’yı ziyaret ettim.

*-Nevşehir Devlet Hastanemizin 2. basamaktan 3. basamağa çıkarılması ile bölüm ve doktor eksikliğinin giderilmesini,

*-Avanos’umuzda bulunan Entegre Devlet Hastanesinin uzman doktor sayısının artırılmasını,

*-Nevşehir’in ilçelerinden Kozaklı’daki şifalı sıcak sudan özellikle yaşlı nüfusun daha etkin yararlanabilmesi için yatırımlara ihtiyaç duyulduğunu, Kozaklı’mızda bulunan Fizik Tedavi Hastanemizi büyüterek Kültür ve Turizm Bakanlığımızla birlikte bu hastaneyi de içine alacak bir proje geliştirilebileceğini konuştuk. Kozaklı’mızın sağlık turizminin başkenti olabilecek kapasitede olduğunu da vurguladım.

Sayın Bakanımız Nevşehir Devlet Hastanemiz ile Avanos Entegre Hastanemizdeki uzman doktor kapasitesinin artırılması ve Nevşehir Devlet Hastanesi Anestezi Yoğun Bakımdaki eksik ultrason cihazının temin edilmesi talimatını verdi.

Hoş sohbetleri, nazik hediyeleri ve misafirperverlikleri için Sayın Bakanımıza tüm Nevşehirli hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum." dedi.