Nevşehir Acıgöl Organize Sanayi Bölgesi Genişleme Alanı Yer Seçimi Komisyonu Toplantısı Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Hizmet Binasında gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen yer seçimi toplantısına, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yusuf Şahin, NTSO Genel Sekreteri Av. İbrahim Akgür, Acıgöl OSB Müdürü M. Samet Kafalı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Temsilcileri Asuman Yılmaz Genç ve Nesrin Baysan ile ilgili kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldılar.

Toplantı neticesinde katılıp kurumu adına nihai görüş bildiren kurum temsilcilerince Nevşehir Acıgöl Organize Sanayi Bölgesi’nin genişleme alanı uygun görülmüş ve kabul edilmiştir.

Nevşehir'in ekonomisine ve istihdamına büyük katkılar sunan Acıgöl OSB’nin 156 hektar alana sahip söz konusu genişletme alanı ile birlikte yaklaşık 4 kat büyümesi hedeflenmektedir.

"Şehrimize hayırlı olsun."

Konuya dair açıklamada bulunan NTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız; " Nevşehir Acıgöl OSB'nin yer genişleme alanı ile ilgili yer seçimi komisyonu toplantısı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının temsilcileri koordinesinde diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 156 ha alana sahip Acıgöl OSB'ye genişleme bölgesi ile birlikte yaklaşık 4 kat büyüyecektir. Böylelikle Nevşehirimize yeni yatırım ve yatırımcıları kazandıracağız.

Nevşehirimize Hayırlı Olsun!" dedi.

Acıgöl Organize Sanayi Bölgesi Bilgileri

Acıgöl OSB’nin kuruluş yılı 2001 olup 156 hektarlık alanda 88 parsel bulunmakta ve güncel durumda OSB içerisinde 26 firma 900 personel ile görev yapmaktadır. İşletmeler ağırlıklı olarak gıda, geri dönüşüm, kimya ve plastik sektörlerinde faaliyet göstermektedir.