Nevşehir'in Acıgöl İlçesi’nde bir işyerinin molotof kokteyli atılması sonucu kundaklandı.

Edinilen bilgilere göre, Acıgöl İlçesi’nde dün sabah saat:05:29 da kimliği belirsiz 2 kişi tarafından Çayırlık Mahallesi sanayi bölgesinde bulunan oto elektrik ve oto bakımının yapıldığı bir iş yerinin camına molotof kokteyli atıldı. 

Sabah dükkanını açmak için iş yerine gelen firma sahibi A.Ö. yerde kırık bira şişesi ve içerisinde de yağ bidonları yanında yarı kırılmış molotof görünce durumu hemen polise haber verdi. İhbar üzerine adrese gelen polis ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı.

FİB Haber Merkezine açıklamada bulunan iş yeri sahibi A.Ö; "Dün sabah saat:08.50 de iş yerime geldim. Yerde  kırık bira şişesi gördüm. İçeri girdiğimde ise yağ bidonları yanında yarı kırılmış molotof görünce iyice şüphelenerek video kaydını incelemeye başladım. Sabah 05:29 da iş yeri önüne gelen 2 kişi, sağını solunu kontrol ederek kontrollü bir şekilde çakmağıyla tutuşturduğu üç tane molotof atıyor. İki tanesi neyseki camda patlıyor sadece biri içeri düşüyor. İçerde yanıcı maddeler vardı Allah'tan bir şey olmuyor kendiliğinden sönüyor. Olay anında dükkan içinde bulunan köpeğimizde hala olayın etkisi altında içeri giremiyor. Polis ekipleri ihbarımızın ardından gelip güvenlik kamerasını incelediler. Olayın faillerinin biran evvel bulunarak adalet önünde hesap vermelerini bekliyoruz." dedi.

 Polis, saldırıyı gerçekleştiren 2 şüphelinin tespit edilerek yakalanması için çalışma başlattı.