Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 3. Lig ekiplerinden Nevşehir Belediyespor'un yeni başkanı Kozaklılı genç iş insanı Taner Demir oldu...

Taner Demir ve Rasim Arı'nın adaylığını açıkladığı iki adaylı kongrede tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine araya polis girdi. Olayın sakinleştirilmesinin ardından Başkan adayı Rasim Arı'nın çekilmesinin ardından yapılan kongrede Nevşehir Belediyespor'un yeni kulüp başkanı Taner Demir oldu.

Nevşehir Belediyespor'un çiçeği burnundaki Kulüp Başkanı Taner Demir yönetim kurulunu oluşturmak için kolları sıvadı. 

Demir, "Geç kalmamak adına önümüzdeki kısa süreyi çok iyi kullanarak önce iyi bir yönetim kurulu oluşturacağız hemen peşi sırada ikinci yarı öncesi ara transfer döneminde de takımımızın eksik yönlerine yeni transferlerle güçlendireceğiz" dedi.

Yurt dışında yaşayan İstanbul'da da işyeri olan Kozaklılı olan değerli hemşehrimiz Taner Demir'i kutluyor başarılar diliyoruz.

Başkan adayı Rasim Arı yaptığı açıklamasında; "Nevşehir Belediye Sporumuzun kongresi gerçekleşmiştir. Maalesef kongreye 274 üyemizin sadece 33 kişisi katılmıştır. Bu sayı Nevşehir Belediye personellerinin de oy kullanmak için devreye girmesiyle ancak toplanabilmiştir. Bizim için önemli olan şehrimizin ve şehrimizi temsil eden takımımızın menfaatleridir. Nevşehir Belediye Spor başkanlığına aday olma sebebimiz de takımımız sahipsiz kalmamasıydı. Bugün itibariyle bu hedefe ulaşılmıştır. Bu durumda hemşehrim Taner Demir'in önünü açmanın uygun kanaatindeyim. Nevşehir Belediye Sporumuzun selameti ve beraberinde kayyuma devredilme riskini ortadan kaldırmak için kulüp başkanlığı adaylığımdan Taner Demir lehine çekilmek en doğru karar olacaktır. Takımdaki ikiliği ortadan kaldırmak suretiyle birlik beraberliğin sağlanması ve Nevşehir Belediye Sporumuzun başarıya ulaşması temel hedefimizdir. Bu vesileyle Taner Demir başkana başarılar diliyor, Nevşehir Belediye Sporumuzun hedefine ulaşması için her zaman yanında olduğumu kamuoyuna duyuruyorum.