Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Nevşehir Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezi bünyesinde Hayat Boyu Öğrenme faaliyeti olarak Halk Eğitim Merkezi ile birlikte yapılan ‘‘Etkili ve Hızlı Okuma’’ ve ‘‘Robotik Kodlama’’ kurslarını ziyaret etti.

 İl Müdürü Yazıcı, uygulanan ve planlanan projeler ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. Atölyeleri ziyaret ederek öğrencilerle sohbet edip çalışmaları inceleyen Sayın YAZICI, bilim ile sanatın buluştuğu Bilim ve Sanat Merkezinin öğrencilerimize kendi okullarında aldıkları eğitimin yanı sıra burada verilen eğitim ve yapılan etkinliklerin ufkunun açılmasına önemli ölçüde katkı sağladığını belirtti. Öğrencilerimizin Robotik kodlama alanında temel bilgi ve beceri sahibi olmalarının önemli olduğunu, ilgi ve yetenek alanlarını keşfedebilmelerine odaklanarak üretken bireyler olarak kariyer planlamalarına katkı sağlayacağından bahsetti.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, H. İncekara Bilim ve Sanat Merkezinde görevli tüm yönetici ve öğretmenlerimize gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ederek öğrencilerimize de başarılar diledi.