Doğa Koruma ve Milli Parklar Nevşehir Şube Müdürlüğü (DKMP) ekiplerince il genelinde etkili olan kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için yemleme çalışması yaptı. Yaban hayvanlarının olumsuz hava şarlarından etkilenmemesi için doğaya yem bırakarak, yaban hayvanlarının kolay yiyecek bulmasına imkan sağladı.

Yoğun kış şartlarında yaban hayatının desteklenmesi amacıyla kar örtüsünün yoğun olduğu alanlara yem bırakan DKMP ekiplerinin, bu tür çalışmaları aralıksız yapacağı öğrenildi.

Nevşehir DKMP kaçak avcılara nefes aldırmıyor

Doğa Koruma ve Milli Parklara (DKMP) bağlı ekipler, Nevşehir'de yasa dışı avlanma ile mücadele kapsamında çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Nevşehir Şube Müdürlüğü (DKMP) ekiplerince yürütülen koruma- kontrol çalışmaları neticesinde, il genelinde avlanmakta olan şahıslar denetlendi.

“KURALLARA UYAN BELGELİ AVCILARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

DKMP’den yapılan açıklamada, “İl Şube Müdürlüğümüzce koruma- kontrol çalışmaları devam etmektedir. Müdürlüğümüz ekiplerince av koruma kontrol çalışmaları sırasında yasadışı av yapanlar hakkında cezai işlem uygulanmaktadır. Kurallara uyan belgeli avcılarımıza teşekkür ediyoruz. Koruma kontrol faaliyetlerimiz aralıksız devam etmektedir” denildi.