Nevşehir Yunus Emre İmam Hatıp Ortaokulu öğrencisi Meryem AYDIN 2023 LGS de büyük bir başarıya imza attı. 

0,41lik bir derece elde eden Yunus Emre IMAM HATIP ORTAOKULU öğrencisi Meryem AYDIN; Proje İmam Hatip Liseleri ve diğer özel ve resmî liseler arasında Turkiyede adından en çok söz ettiren KARTAL ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ni tercih ederek bu okula girmeye hak kazandı.

Aynı okuldan bu yıl ki LGS de; Üç Fen Lisesi, 2 Merkez Anadolu Lisesi ve Beş öğrenci de Merkezi puanla öğrenci alan diğer okullara yerleştiler. 
Okul Müdürü Ibrahim BAŞARAN, Yunus Emre IMAM HATIP ORTAOKULU nun ilimizde HAFIZLIK PROJESİ uygulayan tek IMAM HATIP ORTAOKULU olduğunu beyanla, hem hafızlık hem de akademik başarı alanında bu okulun isminin daha çok duyulacağını ifade etti.

Açıklamalarında YUNUS EMRE İMAM HATİP ORTAOKULU 'nun 5.sınıfına kayıtların devam ettiğini bununla birlikte diğer bütün ortaokullardan 6-7 Ve 8.sınıflara öğrenci naklinin yapıldığını, okula kayıt için Kayıt Bölgesi Şartının aranmadığını da açıklamalarına ilave  etti.

Üç yıldır devam eden KIZ HAFIZLIK PROJESİ nin bu yıldan itibaren erkek öğrenciler için de uygulanmaya çalışıldığının müjdesini verdi.

Okul Müdürü Ibrahim BAŞARAN, İmam Hatip Okullarının bu milletin; "Gerçekleşmiş rüyası, kabul olmuş duası" olduğunu beyanla eğitim camiamızın "gözbebeği" olan bu okullara halkımızın teveccühünün artarak devam ettiğini bildirdi.

Bu hafta içerisinde ilimizde bulunan 70 e yakın cami ve 50 kadar Kur'an Kursunu ziyaret ederek Yunus Emre IMAM HATIP ORTAOKULU 'nun tanıtımını gerçekleştirdiğini, öğrencileri İMAM HATIPLİ  OLMAYA dacet ettigini açıklamalarına ilave etti...