Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıldönümü, Nevşehir’de düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıl dönümü kutlama etkinlikleri Nevşehir Valisi Ali Fidan’ın Valilik Makamında tebrikleri kabul etmeleriyle başladı. Program daha sonra Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kompleksi 2 Nolu Çim Sahada devam etti. Buradaki programa; Nevşehir Valisi Ali Fidan, AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, Nevşehir Adalet Komisyonu Başkanı Ali İhsan Tabak, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran,  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mutluhan Akın, Nevşehir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahittin Murat Yakın, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Ali Loğoğlu, protokol üyeleri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Nevşehir'de, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dopdolu etkinlikler ile kutlandı. Unutulmaz anlara sahne olan etkinlikler Nevşehirli vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

Nevşehir'de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kompleksi'nde düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Vali Ali Fidan ve Belediye Başkanı Dr.Mehmet Savran, öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

Geçit töreninin ardından konuşan Vali Fidan, Cumhuriyet'in milli iradeyi esas alan bir yönetim sistemi olduğunu belirterek, "Cumhuriyet, hiç kimseyi ötekileştirmeden, bu topraklar üzerinde yaşayan her vatandaşı eşit bir şekilde kucaklayan, inanç ve hürriyetlerin teminat altına alındığı bir değerler bütünüdür." diye konuştu.

Nevşehir'de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 2 Nolu Futbol Sahası'nda düzenlenen kutlama törenleri çerçevesinde; Nevşehir Belediyesi halk oyunu ekibi gösterileri büyük beyeni toplarken Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığında arama kurtarma eğitimi verilen "nefes" adlı köpek ve eğitmeninin gösterisi izlendi.

Okçuluk, jimnastik, halk oyunları gösterilerinin yer aldığı tören renkli görüntülere sahne oldu.

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün ve siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra sivil toplum örgütü temsilcileri ve il protokolünün katıldığı törenin son bölümünde öğrenciler tarafından Cumhuriyet’in 100. Yılına özel hazırlanan koreografi ilgiyle izlendi.

Nevşehir'de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yıldönümüne özel düzenlenen etkinlikler büyük beğeni topladı.

Nevşehir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı böyle kutladı!