Nevşehir'in Avanos ilçesi Kızılırmak nehri dün aynı günde yaşanan olayda 2'si kardeş 3 kişi boğularak hayatını kaybetti.

İki küçük kardeş Kızılırmak'ta hayatlarını kaybetti.

Dün öğle saatlerinde yaşanan ilk olayda Derinkuyu ilçesine bağlı Çakıllı köyünden ailesi ile birlikte piknik için gittikleri Avanos ilçesinde Galip E. (8) ve Hüseyin E. (9) isimli 2 kardeş, serinlemek için girdikleri Kızılırmakta boğularak hayatını kaybettiler. 

Nevşehir'in Avanos ilçesinde girdikleri Kızılırmak nehrinde boğulan 8 ve 10 yaşlarındaki ağabey ve kardeşi, Derinkuyu ilçesine bağlı Çakıllı köyünde tabutları yan yana koyularak kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Kızılırmak'ta boğulan Yusuf Bozkuş Avanos'ta toprağa verildi

Yine dün akşam saatlerinde Nevşehir'in Avanos ilçesinde Kızılırmak sahilinde şişme botla ırmağa açılan iki kişi suya düştü. Botta bulunanlardan 1'i kurtulurken 34 Yaşındaki Yusuf Bozkuş ise ırmakta boğularak hayatını kaybetti. 

Avanos'ta çanak işiyle uğraşan ve yeni evli olduğu öğrenilen 34 Yaşındaki Yusuf Bozkuş, ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.