Nevşehirli Gazeteci Oruç Bilen kendisine ait dükkanda tadilat işi yaparken 3 metreden aşağı düşerek yaralandı. Kendisine ilk müdahaleyi yoldan geçen 112 hemşiresi yaptı.

Yaralanan Gazeteci Oruç Bilen, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Nevşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. FİB Haber Merkezi olarak kendisi ile görüştüğümüz Bilen, "Dükkan içinde tadilat yapıyorduk. Bir anda üç metre yükseklikten aşağı düştüm. Başıma 10 dikiş atıldı. Şuan hastanede tedavim tamamlandı evde istirahat ediyorum." dedi. 

SAĞLIK  SEKTÖRÜNE TEŞEKÜR EDİYORUM  

 İş yerinde kaza geçiren Oruç Bilen yaşadıklarını şu sözlerle ifade etti; "Geçtiğimiz pazar günü işyerimde geçirdiğim kaza sonucu oradan geçmekde olan 112 hemşiresi ,ben 112 hemşiresiyim diyerek müdahele etti ve ambulans çağrıldı. 5 dakika içerisinde ambulans geldi ve hastaneye götürdüler oradaki acil doktorun ve ekibin müdahelesi beni çok duygulandırdı. Emeği geçen herkese teşekür ediyorum. Türkiyemizin sağlık konusunda çağ atladığına şahitlik ettim. Hepsinin görevini layıkı ile yaptıklarınaı gördüm ve teşekür ediyorum." dedi.