Nevşehir gündemin adresi www.fibhaber.com'da yeni açtığımız "Nevşehir'e Yön Verenler" köşemizde başarı öykülerini sizlerle paylaşmaya başlıyoruz. 

"Nevşehir'e Yön Verenler-1" bölümünün ilk konuğu ilimizde Akaryakıt, Bims ve Turizm sektörlerinde hizmet veren Nevşehir'de en fazla istihdam sağlayan aile şirket firmalarından Ertaş Grup  Yönetim Kurulu Başkanı "Musa Ertaş"...

Yatırımlarıyla yüzlerce kişiye istihdam sağlayan ERTAŞ GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Musa Ertaş, Nevşehir'e kattığı değer ile toplumun her kesiminden takdir toplamaya devam ediyor.

Nevşehir'in gerçek bir aile şirket olarak başarılarıyla taraflı tarafsız her kesimin gururu olan ERTAŞ GRUP, Yönetim Kurulu Başkanı Musa Ertaş öncülüğünde şirket ortağı oğulları Hüseyin, Ahmet ve Mustafa Ertaş ile hizmet verdiği tüm sektörlerde fark yaratmaya devam ediyor!

İşte hemşehrisinin bu başarılarıyla övünen Nevşehir Kaymaklılı İsmail Erkan, ERTAŞ GRUP, Yönetim Kurulu Başkanı Musa Ertaş hakkında düşüncelerini sosyal medya hesabından yaptığı şu yorumla özetliyor: "Nereden ve nasıl başlayacağımı bilemedim. Nevşehir sevdalısı iş insanı Musa Ertaş abiyi ne tanırım ne bilirim nede bir bardak çay içmişliğim var...

Kendisini 40 yıl öncesinde Göre kasabası çıkışında küçük bir mobilya atölyesi sonra bir petrol ve bims fabrikasından bilirim birde jandarma trafikte görevliyken 50 plakalı tırların önündeki Blokbims yazısını gördügümde bir nebze olsun memleket hasreti giderdigim zamanlardan... Ha birde Kaymaklı'da bazı arkadaşlara nerede calışıyorsun diye sorduğumda aldığım "-Blokbims fabrikasında çalışıyorum" cevaplarından biliyorum.

Nevşehir'imize değer katan bir avuç insanımıza sahip çıkalım!

40 yıldır memleketin insanlarına iş, aş veren kol kanat geren bu Nevşehir sevdalısı insan bizden 40 yılda birşey istedi yetki verin meclise gireyim memleketime daha iyi hizmet edeyim dedi. Ama olmadı. Amacım burada asla siyaset değil benim 40 yıldır ülkücü olduğumu herkes bilir. Sadece şunu belirtmek istedim; "Memleketin aslanlarına sahip çıkmak gerekiyor." Lütfen bu gibi iş insanlarına, elini taşın altına koyan Nevşehirli Nevşehire değer katan insanlarımıza sahip çıkalım. Blok bims bizim gururumuz ve hep Kaymaklı'dan Nevşehir'e giderken baktıkça gururlanıyorum. Başarılarınız daim olsun dualarım sizinle."

Allah herkese "Ben bu babanın oğluyum" ve "Bu çocuklar benim evlatlarım" demeyi nasip etsin. Nevşehir sizinle ve başarılarınızla gurur duyuyor. Rabbim ERTAŞ Grup gibi işletmeleri ve böyle Aile şirketlerini şehrimizde çoğaltsın.

Ailede Birlik İşletmede Sürdürülebilirliğin Nevşehir'deki Adresi: "ERTAŞ Grup"

Nevşehir gerçeği ile hiç kolay olmasada Aile şirketi olmayı başarmasıylada takdir toplayan ERTAŞ GRUP'un kardeşlerine de şehre örnek olmasıyla sorumluluklarının arttığı ifade ediyor, Bazen büyük fedekarlık isteyen, nefsi değil birlikte tek yumruk olarak güç birliği ile hareket eden örnek çalışmalarının her gün hak ettikleri zirveye hatta daha yukarılara taşımalarını diliyoruz.

"Geçmişten günümüze taşıdığımız kalite anlayışıyla BlokBims sektörde fark yaratmaya devam ediyor! 1997'den bugüne, güvenilir ve kaliteli çözümler sunmaya devam ediyoruz."

Musa Ertaş Kimdir ?

03 Mart 1958 tarihinde Nevşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Nevşehir'de tamamlamıştır. Evli ve 4 çocuk babasıdır.1979 yılında ticarete mobilyacılık ile başlamış, 1982 oto alım-satım, 1986 da ise Göre kasabasında 1.ci Akaryakıt istasyonunu açmıştır. Akaryakıt istasyonu Petrol ofis bayiliğini alarak girdiği ticari büyümeye paralel olarak aynı yıl, Metaş Madencilik İşletmesini açarak (1986) ponza taşı madenciliği sektörüne adımını atmıştır.

1983 yılında ticari faaliyetine Nakliye filosu kurarak müşterilerine hizmeti daha hızlı hale getirmiştir. 1999 yılında 2. Akaryakıt istasyonunu faaliyete geçirmiştir. 2002 yılında ISIBİMS'i satın alarak hafif yapı bloğu üretimi işine girmiş, firma ismini Blokbims A.Ş olarak değiştirerek bu günlerin temelini atmıştır.

2015 yılında Kapadokya Hill Hotel & Spa ve Figür Doğaltaş firmaları faaliyete geçmiştir. 2016 yılında 3. Akaryakıt İstasyonu Aytemiz Petrol BlokBims fabrika içerisine Almanya Masa firmasından son teknoloji yeni bir BimsBlok fabrikası kurulmuştur, böylece Avrupa’nın en büyük bimsblok fabrikası olmuştur. 2016 yılında ponza yatırımlarına devam ederek Ekomin Madencilik ve Pumice Madenciliğin firmalarını bünyesine katarak Türkiye’nin en büyük Bims ve Ponza ham madde üreticisi olmuştur.

Allmineral GmbH firması ile uzun bir görüşme maratonundan sonra dünyanın en büyük ve en ileri teknolojisine sahip Alman Allmineral markalı Pomza Yıkama ve Eleme tesisinin makinelarını ithal ederek kurmuş ve 2008 Eylül ayında hizmete sokmuştur. Bu gün 1.000.000 m2 açık alan ve 30.000 m2 kapalı alanı ile dünyanın en büyük ve en kaliteli Bimsblok üretimini yapan firması konumuna gelmiştir.

Yine 2007 yılında yurtdışı pazarlara açılmak için Dış Ticaret Departmanı kurularak hem Bimsblok ürünleri, hem de pomza taşı dünya pazarlarında aranan ve kalitesi ile büyük rağbet gören konuma gelmiştir. Yurtdışında Amerika, Norveç, Fransa, Suudi Arabistan ve Güney Kore de ülke distribütörleri bulunmakta ve toplamda 47 ülkeye mallarını ihraç etmektedir. 2013 yılında ortaklı gayrimenkul işine girerek Nevşehir Merkez de 52 dairelik konut yaptırmış ve satılmıştır. 2014 yılında turizm sektörüne atılarak Nevşehir'in Göre Kasabasında Kapadokya Hill Butik Oteli açarak 2015 yılında faaliyete geçmiştir.

1980 Yılı öncesi ülkü ocakları başkanlığı, 1999'da MHP il genel meclis üyeliği ve 5 yıl meclis başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. MHP'nin yönetim kadrolarında il yönetiminde görev yapan partiden hiç uzak bulunmayan bir iş adamı olarak açık görüş ve duruşu ile tanınan biri olarak görevini sürdürmüştür.

Sektöründe daima ilklerin başında olan Musa Ertaş, Sivil Toplum Kuruluşlar (STK), meslek odalarında ve sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır.

"O Bir Gazi Torunu..."

Bir zamanlar Nevşehir ve bölgesinin en çok tanınan meşhur sınıkçısı (Kırıkçı ve çıkıkçı) namı değer Turasılların Hasan Ağa ile Turasılların Kiraz Dudunun torunu Nevşehirin saygın İş Adamlarından Musa Ertaş, "Vatan Gazisi Dedem ve Babamdan ne kadar çok gurur duyuyorsam evlatlarım, gelinlerim ve torunlarımın da benden bir o kadar gurur duyacakları bir Baba ve Dede olmak adına gayret gösteriyorum. Bu düsturla önce Aileme sonra çevreme ve memleketime dolayısıyla Ülkeme hayırlı bir insan olabilmek adına örnek teşkil etmek en büyük amacım. Elhamdülillah Ailemle Evlatlarımla gurur duyuyorum ve Memleketimi ve ülkemi de en az bir o kadar çok seviyorum. Allah çalışmalarımızın meyvelerini veriyor çok şükür. İnsan yeter ki inansın azmetsin dürüstçe çalışsın mutlaka rabbim karşılığını veriyor. Gurur duyduğum bir diğer önemli konuda Bir çok insanımıza istihdam sağlayarak onlara bu en manevi hususta vesile olabilmemiz. İnanın yatak yastık altında bankada duran paradan hayır yok. En mukaddes ve en mutluluk verici şey yanınızda bir kişi dahi olsa evine ekmek götürmesine vesile olabilmek. Bu vesile ile tüm parası olan vatandaşlarımızı özellikle memleketlerine yatırım yapmaya davet ediyorum.

İşte geldik işte gidiyoruz rahmetli dedem babam annemler yaşadılar ve şuan aramızda değiller ebedi istirahatgahında oldukları gibi bizlerinde varacağı hakikat dünyası orası…Onların bizlere bıraktığı mirası bizlerde yavrularımıza bırakacağız. Ama şu bir gerçek ki benim evlatlarıma en büyük mirasım bana da büyüklerimden en kutsal hazinem olarak kalan Büyüklerine saygı küçüklerine sevgi ve muhabbetle memleket sevdalısı olarak Dürüstlük ,namus ve iyi ahlak olacak inşallah. Umuyorum ve onlara güveniyorum ki bu mirasa en güzel şekilde sahip çıkacaklar...Yanında bir kişi çalıştıran bir kişinin evine çoluk çocuğuna ekmek götürmesine vesile olan iş adamının elinden öpüyoruz ve onunla gurur duyuyoruz biliyoruz ki (Hüseyin-Ahmet-Mustafa Ertaş) evlatlarıda onunla gurur duyuyor... Ve onun çizgisinden yürüyorlar.

Ve bu vesile ile aşağıdaki Fatih Kısaparmak ın Bu Adam Benim Babam Parçasını haklarını asla ödeyemeyeceğimiz bütün Babalarımıza armağan ediyoruz...