Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasını taşıyan atama kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararnameyle, Nevşehirli değerli hemşerimiz, Tümgeneral Cengiz Yıldız, Jandarma Genel Komutanlığı Asayiş Başkanlığı'na atandı.

15 TEMMUZ'DA KRİTİK ROL OYNAMIŞTI 

15 Temmuz'un Kahramanlarından Nevşehirli Tümgeneral Cengiz Yıldız, Resmi Gazete'de yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığı atamalarıyla Asayiş Başkanlığı'na atandı.

FİB Haber.Com Haber Sitesi olarak, aslen Nevşehir'in Avanos ilçesine bağlı Çalış kasabası nüfusuna kayıtlı 1968 Doğumlu değerli hemşehrimiz Tümgeneral Cengiz Yıldız’ı tebrik eder, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Tümgeneral Cengiz Yıldız, 15 Temmuz Darbe girişiminin bastırılmasında etkin rol oynamıştı.

Tümgeneral Cengiz Yıldız, darbe girişiminde Denizli'de Ankara'ya götürülecek olan 580 komandonun başındaki başta Tugay Komutanı eski Tuğgeneral Kamil Özhan Özbakır ve rütbeli askerleri havaalanında gözaltına almıştı. Daha sonra Jandarma Kurmay Tuğgeneral olarak terfi alan Cengiz Yıldız, 2011- 2014 yılları arasında Bolu İl Jandarma Komutanı olarak görev yaptıktan sonra, Denizli İl Jandarma Komutanı olarak atanmıştı.  

Yıldız, Denizli'de özellikle büyük uyuşturucu operasyonlarına imza attı. Tuğgeneralliğe terfi ederek Antalya İl Jandarma Alay Komutanı olarak atanan  Cengiz Yıldız önce Jandarma Genel Komutanlığı Strateji Geliştirme ve Dış İlişkiler Başkanı daha sonrada Tümgeneralliğe terfi etmişti.

Terfi kararları, 30 Ağustos tarihinden itibaren geçerli olacak.

detail-photo-fancybox-0detail-photo-fancybox-1

detail-photo-fancybox-2