Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin Başkanlığında yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında alınan karar uyarınca atama süreciyle ilgili tüm işlemleri tamamlanan Doç. Dr. Mustafa Tahiroğlu’nun ‘Profesör’  kadrosuna ataması yapıldı.

Belirlenen hedefler doğrultusunda üniversitenin fiziki yapılanması ile birlikte nitelikli kadrosunu da güçlendirmeye devam ettiklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, üniversitenin Eğitim Fakültesi’ne ataması yapılan Prof. Dr. Mustafa Tahiroğlu’na yeni ünvan ve görevinin hayırlı olmasını diledi.

Aktekin, “Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından üniversitemize verilen kadro dâhilinde atama süreciyle ilgili tüm işlemlerini tamamlayan üniversitemiz akademisyenlerinden Doç. Dr. Mustafa Tahiroğlu’nun Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı Profesör kadrosuna atamasını gerçekleştirdik. Şahsım ve üniversitem adına Prof. Dr. Mustafa Tahiroğlu’na yeni ünvan ile görevinin hayırlı olmasıyla birlikte, özverili çalışmalarının bundan sonra da artarak devam etmesini diliyorum,

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi' alanında ihtisaslaşan üniversite olarak da belirlediğimiz hedefler doğrultusunda üniversitemiz bünyesinde yeni açtığımız ve açmayı planladığımız bölüm ve programlarımızın yanı sıra akademik kadromuzu da her geçen gün güçlendirmeye devam edeceğiz” dedi.