Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Fen - Edebiyat Fakültesi Türk Halkbilimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kübra Yıldız Altın, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim ve Toplum Başkanlığı tarafından düzenlenen bilim söyleşi kapsamında ortaokul öğrencileriyle buluştu.

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Başkanlığı tarafından 2014 yılından itibaren düzenlenen bilim söyleşileri, alanında uzman bilim insanlarını ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerle buluşturma ve öğrencilerin bilime ilgisini pekiştirme amacıyla her yıl gerçekleştirilmekte. Bu kapsamda Aksaray merkezde bulunan Yavuz Sultan Selim Yatılı Bölge Ortaokulu ile Saadet Güney İmam Hatip Ortaokulu’nda “Korumazsan Anıt Ağaç Olamayacağım!” adlı söyleşi programı düzenlendi. Yaklaşık 100 öğrencinin katılımı gerçekleştiren programa davetli konuşmacı olarak katılan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Türk Halkbilimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kübra Yıldız Altın, “Nevşehir’in Anıt Ağaçları” üzerine konuştu.

“Nevşehir İlinin Anıt Ağaçları” projesinde elde ettikleri verilere değinen Doç. Dr. Kübra Yıldız Altın, anıt ağaçlar özelinde doğal ve kültürel miras farkındalığının erken yaşlarda oluşturulmasına ve böylece miras varlıklarına duyulan sevgi, saygı ve koruma duygusunun geliştirilmesine katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.