NEVÜ’lü Akademisyenin Eseri “76. Devlet Resim ve Heykel Yarışması”nda Sergileme Ödülüne Layık Görüldü

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Seramik ve Cam Bölümü Arş. Gör. Ferit Cihat Sertkaya’nın “Megaron Structure” adlı eseri T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen “76. Devlet Resim ve Heykel Yarışması”nda sergileme ödülüne layık görüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, sanatı ve sanatçıları desteklemek, yeni eserlerin üretilmesine katkıda bulunarak farklı dallardan eserlerin bir arada sergilenmesini sağlamak üzere ilki 1939 yılında düzenlenen “Devlet Resim ve Heykel Yarışması”nın 76’ncısı bu sene “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 100. Yılı”na ithafen yapıldı.

Resim, heykel, özgün baskı ve seramik kategorilerinde düzenlenen 76. Devlet Resim ve Heykel Yarışması”nın ödül töreni ve sergi açılışı ise Ankara Resim ve Heykel Müzesi Mihri Müşfik Salonu’nda yapıldı. Yarışmaya “Megaron Structure” adlı eseri ile katılan NEVÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü Arş. Gör. Ferit Cihat Sertkaya’nın eseri “Sergileme Ödülü”ne layık görüldü.