banner461

Derinkuyu'da Cumartesi Pazarı Cuma'ya alındı!

Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde koronavirüs salgınına karşı önlem amacıyla hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı nedeniyle semt pazarlarının kurulacağı günler yeniden düzenlendi.

banner15
Derinkuyu'da Cumartesi Pazarı Cuma'ya alındı!
01 Aralık 2020 Salı 19:28

banner143
banner134

Dünkü kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından salgının olumsuz etkisini azaltmak için, insan hareketliliğini en aza indirmeyi amaçlayan yeni tedbirler hayata geçirilmişti. Bu kapsamda Derinkuyu ilçesinde vatandaşlar pazara nasıl gideceklerini araştırmaya başladılar. Bu konu hakkında açıklama ise Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy'dan geldi.

Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, "Covid-19 salgınının ülkemizde yayılımın en aza indirilmesi amacıyla hafta sonları Cuma 21.00’den Pazartesi 05.00’e kadar kesintisiz olarak sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır.

Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında her hafta Cumartesi günü ilçe merkezimize kurulan halk pazarının, sokağa çıkma yasağı günlerine denk geldiği için halkımızın mağduriyet yaşamaması için geçici olarak Cuma gününe alındığını açıkladı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.