Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Nevşehir Müftülüğü Çiçekli Cami Diyanet Gençlik Kariyer Buluşmaları’na konuşmacı olarak katıldı.

Nevşehir Merkez Esentepe Mahallesinde bulunan Çiçekli Camiide düzenlenen kariyer buluşmalarında üniversiteli gençlerle bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin,  samimi bir sohbet ortamında geçen buluşmada gençlerden gelen tüm soruları teker teker cevapladı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak öğrencilerin eğitimlerinin yanı sıra sosyo-kültürel anlamda kendilerini geliştirmelerine büyük önem verdiklerini belirten Rektör Aktekin, “Bireylerin kendilerini gerek uzmanlık alanlarında gerekse sosyo-kültürel alanlarda geliştirmelerinin kariyerlerine önemli derecede katkı sağladığını biliyoruz. Bu anlamda üniversitemizde öğrencilerimize nitelikli eğitim-öğretim vermenin yanı sıra gerek akademik birimlerimizin gerekse kulüp ve topluluklarımızın düzenlemiş oldukları bir birinden değerli faaliyetlere katılmalarını sağlayarak kendilerini geliştirme imkanları sunmaktayız. Bizlerin en büyük mutluluğu; gençlerimizi ülkemizin gelecek hedeflerine katkı sağlayan başarılı bireyler olarak görmektir” dedi.

Herhangi bir talepleri olduğunda Rektörlüğün kapısının her zaman açık olduğunu ifade eden Rektör Aktekin, Çiçekli Cami İmam Hatibi Rıdvan Emre Arisüt'e de bu güzel programı düzenlediği için teşekkür etti.

Ahmet hocaya özel teşekkür etti

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, yaptığı açıklamasında; "Bugün Kariyer Buluşmaları kapsamında gençlerimizle birlikte Çiçekli Camimizde hasbihal ettik. Camimizin adeta çiçek bahçesine dönüşmesine, bir dini eğitim ve kültür merkezi gibi hizmet vermesine vesile olan Ahmet Aydemir hocamıza ve emeği geçenlere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca sağlık sorunları nedeniyle emekliye ayrılan Ahmet hocamıza Allah’tan (cc) acil şifalar diliyorum." dedi.

Nevşehir Müftülüğü Çiçekli Cami Diyanet Gençlik Kariyer Buluşmaları’na katılan Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin'i ağırlamaktan şeref duyduklarını ifade eden Çiçekli Cami İmam Hatibi Rıdvan Emre Arisüt,  "Gençlere hizmet geleceğimize hizmettir. Kariyer buluşmasına teşrif ederek çok değerli bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşan Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Semih Aktekin'e çok teşekkür ediyorum" dedi.

.................

Çiçekli Camiiden emekli imam Ahmet Aydemir; "Elhamdülillah Çiçekli Cami hizmetlerimizi devam ettiren Rıdvan hocamıza teşekkürler." dedi.