Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin Regaip Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, bu mübarek günün İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara, barış ve selamete vesile olması temennisinde bulundu.

Aktekin mesajında ““Rağbet Edilen, Bereketli ve Değerli Bağış” anlamı içeren ve mübarek “Üç Aylar”ın başlangıcının ilk manevi günü olan Regaip Kandili, Yüce Allah'ın rahmet ve yardımlarının bahşedildiği, İlahi ibadet, ümit ve huzur duygularının yoğunlaştığı müstesna zaman dilimlerindendir.

İnsanoğlunun gönül dünyasının aydınlanmasına vesile olması bakımından faziletli olan bu günler ve geceler; toplumsal birlik ve beraberlik, yardımlaşma ve kardeşliğin daha da pekiştiği, mağfiret ve bereketin arttığı, yoksul, kimsesiz, öksüz, yetim, hasta, engelli, yaşlı kimselerin ziyaret edilerek gönüllerinin ve dualarının alındığı medeniyetimizin eşsiz maneviyat kaynaklarındandır.

Bu anlam ve düşüncelerle, Regaip Kandili’nin; Milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara, barış ve selamete vesile olmasını temenni ederek bölgemizde ve küresel ölçekte devam eden jeo-politik sorunların sona ermesini, Uluslararası Toplum’un İsrail Yönetiminin Filistinli sivillere yönelik katliamlarını durdurmasını temenni ediyor,  bu menfur katliamlarda hayatlarını kaybeden Filistinli kardeşlerimize Cenabı Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.