banner461

MHP Nevşehir'den MYK'ya Filiz Kılıç seçildi

Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Büyük Kurultayında, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Nevşehir Belediye Başkan Adayı olan Prof. Dr. Filiz Kılıç, MYK´ya seçildi.

banner15
MHP Nevşehir'den MYK'ya Filiz Kılıç seçildi
18 Mart 2021 Perşembe 14:01

banner517
banner134

"İstiklal için birlik, istikbal için dirlik", "Kazanan Türkiye olacak" sloganlarıyla yola çıkan Milliyetçi Hareket Partisi, 13'üncü büyük kurultayını Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleştirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Büyük Kurultayında, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Nevşehir Belediye Başkan Adayı olan Prof. Dr. Filiz Kılıç, MHP Merkez Yürütme Kurulu´na (MYK) seçildi.

Kılıç yaptığı açıklamasında; "Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin Tensipleriyle Milliyetçi Hareket Partisi, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyeliğine Seçilmiş Bulunuyorum. Hayırlı Olması Dileğiyle Saygılarımı Sunarım." dedi.

Filiz Kılıç Biyografisi
Filiz Kılıç Doğum Yeri Nevşehir/ Türkiye

Doğum Tarihi 1.1.1964 - Prof. Dr. Filiz Kılıç, 1964 yılında Avanos'ta dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Bölümünden mezun oldu.

Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını tamamladı. 1987 yılında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladığı Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde 1995 yılında yardımcı doçent, 2005 yılında da profesör unvanını almaya hak kazandı.

Gazi Üniversitesi Türk Kültürü ve Hacı Bektaş Veli Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Gazi Üniversitesi Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Kurulu (GÜADEK) üyeliği, yönetim kurulu üyelikleri, bölüm başkan yardımcılığı, proje başkan ve yardımcılıkları görevlerinde bulundu.

2008 yılında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi kurucu rektörlüğüne atandı. Rektörlük süresi dolduğu için 10.3.2017 tarihinde Cumhurbaşkanlığı tarafından atanan Prof. Dr. Mazhar Bağlı'ya görevini teslim etti.

Filiz Kılıç, evli ve iki çocuk annesidir.

Filiz Kılıç, 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde MHP'nin Nevşehir Belediye Başkan Adayı olarak Nevşehir tarihinin ilk kadın belediye başkan adayı oldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.