Yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Milliyetçi Hareket Partisi MHP Nevşehir Belediye Başkan Aday Adayı Tarkan Güney, “Türkiye 2024 yılında çok daha güçlü bir seviyeye ulaşacak” dedi.

Güney, yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında 2024 yılına taptaze ümitlerle ulaşıldığını aktaran Tarkan Güney, "Ne mutlu bizlere ki muhteşem bir mücadele şuuru ve kahramanlık gururuyla tezahür eden Türkiye Cumhuriyeti, zaman içinde karşılaştığı zorlu etapları aşa aşa yüzüncü yıl dönümüne erişmiş, 1923'ün kurucu ruhu 2023 yılının geniş ufkuyla birebir kenetlenmiş ve 2024 yılına daha büyük umut ve iradeyle erişmek için var gücüyle çalışmaya devam edecektir" ifadesini kullandı.

Güney, "Acısıyla tatlısıyla, sevinciyle hüznüyle geride kalan 2023 yılında hem bölgemiz hem de küresel sistem huzursuz ve istikrarsız bir görüntü vermiştir. Son günlerde yaşanan terör olaylarını şiddetle kınıyorum ve Türk olmanın bedelini canlarıyla ödeyen bütün şehitlerimizi rahmet ve minnet duygularımla anıyorum. Savaşlar, etnik gerilimler, mezhep temelli cepheleşmeler, terör saldırıları, paylaşım kavgaları, hakimiyet mücadeleleri, ekonomik ve diplomatik şantajlar, gıda ve enerji darboğazları ile insani ve vicdani krizler deyim yerindeyse dünyayı esaret altına almıştır. Filistin’de yaşananlar insanlık suçudur ve masum Müslümanların dünyanın gözü önünde hunharca katlediliyor olması hiçbir vicdan ve ahlaka sığmayacaktır.

MHP Nevşehir Belediye Başkan Aday Adayı Tarkan Güney, umutla umutsuzluk arasında sıkışan bir dünya tablosunun olduğuna dikkat çekerek "Haricimizdeki bu gölgeli ve gergin olaylar zinciri vasat buluyorken Türkiye müstesna atılımlarıyla, siyasi istikrarıyla, diri mücadelesiyle, parlak dirayetiyle, başkent Ankara'nın vizyonunu Kızılelma ülküsüyle kavrayan politikalarıyla kutup yıldızı gibi parlamıştır. 2023 ve önceki senelerin tecrübesiyle 2024'ün ana çatısı örülecektir. Milli birlik ve kardeşlik bağları, devlet ve millet kaynaşması, siyasi ve ekonomik diriliş kararlılığı, cumhurla Cumhuriyet'in kucaklayıcı karakteri önümüzdeki yeni yılın ve sonraki senelerin mukavemet kudreti olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün dünya medeniyetlerine hoşgörü ile ev sahipliği yapmış güzel şehrim Kapadokya başta olmak üzere büyük Türk milletinin, Türk-İslam aleminin, kökeni, yöresi ne olursa olsun tüm vatandaşlarımızın, tüm insanlığın yeni yılını kutluyor, barış, huzur, esenlik ve selamet dileklerimi paylaşıyorum. Türkiye Yüzyılı çerçevesinde 2024 yılının hayırlar ve güzellikler getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.