NEVŞEHİR(MHA) Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Murat Asiltürk kurumun kuruluş amaçlarını, çalışmalarını ve desteklenecek alanlar konusunda açıklamalarda bulundu. 

TKDK Nevşehir İl Koordinatörü Murat Asiltürk, “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Türkiye Cumhuriyeti adına Avrupa Birliği'nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin 15 Ocak 2014 tarihinde on ikinci başvuru ilanına çıkmış bulunmaktadır. İl Koordinatörlüğümüz de bu kapsamda 10 Şubat 2014-10 Mart 2014 tarihleri arasında proje kabul edecektir” dedi. 

Geçmiş çağrılara bakıldığında Nevşehir'in önemli bir yerde olduğunu belirten Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Koordinatörü Asiltürk,”TKDK Desteklerini anlatabilmek adına ve vatandaşlarımızın istifade etmeleri için Nevşehir de ilçe ilçe hepsini dolaştık. TKDK'yı anlattık. Desteklerimizi, Çiftçisinden Turizmcisine ve Sanayicisine kadar anlatarak tüm halkımızı bilgilendirmek gayretiyle büyük çaba gösteriyoruz” dedi.