Dünya turizm trendlerini İzmir’de buluşturacak olan TTI İzmir Uluslararası Turizm Ticaret fuar ve Kongresi, sektörün önde gelen temsilcilerini 17’nci kez kapılarını açtı.

Fuara Nevşehir'den Nevşehir Vali Yardımcısı Kübra Karaalioğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Furkan Feralan, İlçe ve belde Belediye Başkanları ve turizm sektör temsilcileride yerlerini aldı. Kapadokya'nın başkenti Nevşehir 7-9 Aralık 2023 tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek 2023 Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda dünyaya tanıtılacak.

Kapadokya'nın merkezi Nevşehir, Türkiye’nin en büyük uluslararası turizm platformu olan TTI İzmir 17. Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi’nde ziyaretçilerin ilgisini çekti. Fuar, 7-9 Aralık 2023 tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı himayelerinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB FUARCILIK A.Ş. iş birliği ile gerçekleştirildi.

Nevşehir Kapadokya Standı İlgi Gördü

Fuarın açılış gününde Nevşehir Kapadokya standını ziyaret eden Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, yetkililerden stant hakkında bilgi aldı. Vali Aktaş, Kapadokya'nın tarihi, doğal, kültürel ve turistik değerlerinin ziyaretçilere en iyi şekilde tanıtılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Fuarın açılışına katılan Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk; "17. Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuarı ve Kongresi açılış seremonisini gerçekleştirdik. Tüm turizmci dostlarımıza verimli bir sezon geçirmelerini temenni ediyor, misafirlerimizi ağırlamak üzere standımızda bekliyoruz." dedi.

Nevşehir Valiliği öncülüğünde, Kapadokya Turizm Altyapı Hizmet Birliği (KAP-HİB) koordinasyonunda, 7-9 Aralık 2023 tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuarına  Kapadokya Alan Başkanlığı, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Nevşehir, Ürgüp, Kozaklı, Hacıbektaş, Avanos, Uçhisar, Göreme  Belediye Başkanlıklarının ortak katılım sağladılar.

Kapadokya'yı Keşfetmeye Hazır Mısınız?​

Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuarı, bu yıl 17'inci kez kapılarını turizm dünyasına açtı. Fuarda, Nevşehir'in Kapadokya bütünlüğünde doğal güzellikleri, tarihi ve turistik yerlerinin tanıtıldığı stantlarla yerini alıyor.

Kapadokya bölgesinin tüm kültürel ve yöresel özelliklerinin tanıtılacağı fuarda bölge turizmcilerinin yabancı turizmcilerle de işbirliği çalışmaları yapması hedefleniyor.