Nevşehir'e atanan Vali Ali Fidan, bugün öğleden sonra yeni görevine resmen başladı. Saat 16.00’de valiliğe intikal edeceği duyurulan Vali Ali Fidan, Nevşehir'e geldi.

VALİLİK BAHÇESİNDE KARŞILAMA PROGRAMI

Valilik bahçesinde düzenlenen karşılama törenine AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, Nevşehir Beşediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, mülki ve idari yöneticiler ile personel katıldı. Emniyet Müdürlüğü Tören Mangası’nı selamlayan Vali Fidan, daha sonra protokol üyeleri ile tek tek tanıştı.

MAKAMA GEÇMEDEN AÇIKLAMA YAPTI

Nevşehir Valisi Ali Fidan, makama geçmeden önce yerel ve yaygın basın temsilcilerine ilk açıklamasını yaptı.

Nevşehir'de görev yapacak olmaktan mutlu olduğunu dile getiren Vali Ali Fidan şu açıklamalarda bulundu;

İşte Vali Fidan’ın o açıklaması:

Nevşehir Valisi Sayın Ali FİDAN'ın Göreve Başlama Mesajı

9 Ağustos 2023 tarihli ve 376 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile atandığım Nevşehir Valiliği görevine bugün itibarıyla başlıyorum.

Güven ve takdirlerinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Ali YERLİKAYA’ya şükranlarımı arz ediyorum. Bu görevin, ilimiz ve şahsım için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Dünyada benzeri bulunmayan tabiat harikası doğal güzelliklere ve coğrafi oluşumlara, tarihi eser ve kültürel varlıklara sahip Nevşehir ilimize ve bu güzide coğrafyada yaşayan siz kıymetli hemşerilerimize hizmet edecek olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyorum.

Üstlendiğim görev ve sorumluluğun bilincinde olarak, bütün mesai arkadaşlarımla birlikte temel yaklaşımımız; adalet ve hakkaniyet ilkelerini esas alan, insan haklarına saygılı, hukuka bağlı, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan, güler yüzlü ve şefkatli bir yönetim anlayışı olacaktır.

Türkiye yüzyılı vizyonu çerçevesinde gelecek nesillere her alanda daha da gelişmiş bir Nevşehir bırakmak, ülkemizin ve dünyanın en önemli turizm bölgelerinden birisi olan Kapadokya’nın marka değerini daha da yükseltmek öncelikli hedeflerimiz arasında olacaktır.

Görevimiz süresince; şehit yakını ve gazilerimiz ile devletin ilgi ve desteğine daha fazla ihtiyaç duyan tüm vatandaşlarımızla yakından ilgileneceğimizi özellikle belirtmek istiyorum.

Vazifemizi ifa ederken nihai gayemiz Yüce Allah’ın rızasını kazanmak ve aziz milletimizin hayır dualarını almak olacaktır.

Bu doğrultuda, milletvekillerimiz, belediyeler, adli kuruluşlar, üniversiteler, siyasi parti temsilcileri, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, basın ve medya kuruluşları ile her zaman yakın bir iletişim halinde, azim ve gayretle çalışacağız.

Görevi devraldığım Sayın İnci SEZER BECEL başta olmak üzere ilimize bugüne kadar hizmet etmiş bütün valilerimize teşekkür ediyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.

Ayrıca, Anadolu’nun manevi mimarlarından; ilmi, imanı ve irfanı ile insanlığı kardeşliğe, sevgi, saygı ve hoşgörüye davet eden, ahlaklı ve erdemli olmayı insan olmanın en temel vasfı olarak tanımlayan Hacı Bektaş Veli Hazretlerini vefatlarının 752. seneyi devriyesinde rahmetle anıyor, her daim onun manevi mirasına sahip çıkacağımızı vurgulamak istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Nevşehir’de yaşayan tüm vatandaşlarımıza en kalbi hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum. "dedi.

Nevşehir'in 35.'inci Valisi olan Ali Fidan, daha sonra görev yapacağı Valilik makamına oturdu.