Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı, Kapadokya’nın eşsiz güzellikteki peribacalarını adeta gelinlik giymiş gibi süsledi.

Nevşehir’de dün gece saatlerinde başlayan kar yağışı, Kapadokya bölgesini de etkisi altına aldı. Sabahın erken saatlerinde bölgeye gelen turistler hem karın hem de manzaranın tadını çıkardı. Kar yağışı, Kapadokya bölgesini gezmeye gelen yerli ve yabancı turistler için eşsiz bir doğa görüntüsü oluştu. Karlar altındaki peribacaları, bölgeyi gezen fotoğraf meraklısı yerli ve yabancı turistler için de mükemmel enstantaneler verdi.

Soğuk havaya aldırış etmeden kar topu oynayan yerli turistler, bölgede turistlerin en çok ziyaret ettikleri merkezlerden biri olan Ürgüp üçgüzellerde soğuk havaya aldırış etmeden bölgeyi gezmeye devam etti. Beyaza bürünen Ürgüp'te balonlarla bol bol fotoğraf çeken yerli ve yabancı turistler, Kapadokya’nın eşsiz güzelliği karşısında hayranlıklarını dile getirdi. Bölgeyi gezen turistler, Kapadokya bölgesinin çok güzel ve başka bir gezegen gibi olduğunu ifade etti.