Gazeteci Yazar Osman Aytekin Nevşehir RTE proje İmam Hatip Lisesi'nde okumak, yazmak ve başarı üzerine konuştu. 

Yazar Aytekin, "Kitabımız Kur’an-ı Kerim'de okumak, yazmak ve kitap üzerine ayetler bulunmaktadır. Yüce dinimiz okumaya ve yazmaya çok önem cermiştir. Kur'an'da oku kökünden 87 kelime, yazmak manasına gelen kitap kökünden 320 kelime yer alır. Yine Kur'an'da yazmak manasına gelen 336 kelime vardır. 68.surenin adı da kalem'dir. Mekke döneminde inen kalem suresl adını 1.ayette geçen elkalem kelimesinden", almıştır dedi. 

Aytekin, İbn-i Sina, Ahmet Bin Hambel, Edison, Farabi, Ömer Nasuhi Bilmen'in hayatlarına  dair okumak ve başarmak üzerine düşüncelerini aktardı.
Aytekin, "başarmak için derslerinizi ve öğretmenlerinizi seveceksiniz, gayret edeceksiniz.Bir insan azim ettiği sürece başarır. Edison bininci deneyinde apmulü yakmayı başarabildi. Sizler de gayret ederseniz başarırsınız. Başarılı olmak için derslerinizi, öğretmenlerinizi sevmelisiniz. Gayret ettiğiniz takdirde iyi bir sonuca ulaşırsınız", dedi.

Öğrenciler Aytekin'e yazarlık ve kitaplar üzerine sorularını yönelttiler. Daha sonra Yazar Aytekin "Nevşehirli Kahramanlar Harp Hikayeleri" isimli kitabını öğretmen ve öğrencilere imzaladı. 

Yazar Aytekin Okul Müdürü Veli Sağır'a, Müdür yardımcılarına, öğretmenler ve öğrencilere teşekkür etti.